Egzamin ósmoklasisty 2022: przecieki. "Kamienie na szaniec", "Opowieść wigilijna", cierpienie i patriotyzm. Przecieki z tego źródła już raz się sprawdziły!

2022-05-15 9:08
Egzamin ósmoklasisty
Autor: SHUTTERSTOCK Egzamin ósmoklasisty 2022

Egzamin ósmoklasisty 2022. Przecieki zaprzątają głowę uczniów: czy wiadomo, jakie tematy będą na polskim? Czy są już gdzieś arkusze CKE z egzaminu ósmoklasisty 2022? Przecieki to jeden z najczęściej wyszukiwanych tematów przed egzaminem ósmoklasisty. Na Twitterze pojawiają się już pierwsze domniemania tego, co może się znaleźć w arkuszu CKE. Wśród typów: "Kamienie na szaniec", "Opowieść wigilijna", cierpienie i patriotyzm. Okazuje się, że informacje z tego źródła sprawdziły się już wcześniej. Czy tak będzie i w tym roku?

Egzamin ósmoklasisty 2022: przecieki

Egzamin ósmoklasisty 2022 z języka polskiego już we wtorek 24 maja. Ostatnie dni przed egzaminem to czas intensywnych przygotowań i powtórek materiału. Uczniowie liczą także na przecieki, które mają im pomóc w uzyskaniu jak najlepszego wyniku na egzaminie. Na Twitterze już pojawiają się pierwsze teorie o tym, jakie tematy będą na egzaminie ósmoklasisty 2022. Niektóre z nich mogą się sprawdzić. Zobaczcie!

Egzamin ósmoklasisty 2022: co będzie?

Co będzie na egzaminie ósmoklasisty 2022 z języka polskiego? Jedna z uczennic podzieliła się na Twitterze ciekawą teorią. - A wy słyszeliście że taka pani, która dobrze obstawiła lekturę i temat na maturę 2022, nam na egzamin obstawia kamienie na szaniec/opowieść wigilijna, a temat cierpienie i chyba patriotyzm - zdradza. Jak twierdzi, tej pani już wcześniej udało się wytypować tematy maturalne. Czy w przypadku egzaminu ósmoklasisty 2022 również się to sprawdzi? Uczniowie są sceptyczni, ale przyznają, że "Kamienie na szaniec" i "Opowieść wigilijna" to lektury, które powtarzają przed egzaminem ósmoklasisty 2022 z języka polskiego.

Co jeszcze trzeba przeczytać? Sprawdź koniecznie: Egzamin ósmoklasisty 2022. Lektury obowiązkowe na egzamin z polskiego. To ósmoklasista musi znać! [LEKTURY OBOWIĄZKOWE 2022 LISTA]

Egzamin ósmoklasisty 2022: arkusze CKE i odpowiedzi

Czy rzekome przecieki z Twittera się sprawdzą i na egzaminie ósmoklasisty z języka polskiego rzeczywiście pojawią się wypracowania z "Kamieni na szaniec" i "Opowieści wigilijnej"? Tego dowiemy się już 24 maja, gdy uczniowie otrzymają arkusze CKE. Tymczasem, czas pozostały do egzaminu warto wykorzystać na przygotowania i powtórki. Zachęcamy do rozwiązywania arkuszy CKE z poprzednich lat - znajdziecie je w galerii poniżej.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE