Enea Astoria Bydgoszcz w wielkim stylu wróciła do elity!

Autor: Astoria Bydgoszcz

Enea Astoria Bydgoszcz w wielkim stylu wróciła do ekstraklasy! Beniaminek wygrał z faworytem po dogrywce

2019-09-30 10:33

Bydgoscy koszykarze sprawili wczoraj w Ostrowie Wielkopolskim niemałe zaskoczenie. Zawodnicy Astorii pokonali tamtejszą Stal i znakomicie rozpoczęli pierwszy sezon po trzynastoletniej przerwie w najwyższej klasie rozgrywkowej!

Zawodnicy Astorii Bydgoszcz dali kibicom ogromny powód do dumy! Swój pierwszy po 13 latach mecz w ekstraklasie wygrali w wielkim stylu!

Początek spotkania był popisem umiejętności zawodników Artura Gronka - pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem 12:28 dla popularnej "Asty". Jednak zawodnicy z Ostrowa sukcesywnie odrabiali straty i kilkukrotnie wychodzili na prowadzenie.

W końcowej fazie meczu, Enea Astoria dogoniła rywala (80:80) i o zwycięstwie musiała zadecydować dogrywka, a w niej lepsi byli zawodnicy z Bydgoszczy!

BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski - Enea Astoria Bydgoszcz 88:94 (12:28, 23:9, 22:24, 23:19, d. 8:14)

Kolejne mecz Astoria rozegra u siebie. W hali „Immobile Łuczniczka” będzie podejmować Polski Cukier Toruń. Początek meczu o godzinie 12.30, transmisja w Polsacie Sport.

Bilety możecie kupić za pośrednictwem strony internetowej TUTAJ. Serdecznie zachęcamy do kibicowania naszym podczas derbów. Jedno wiemy już dziś - emocji nie zabraknie!