Fałszywi policjanci zaatakowali w Bydgoszczy! Jedna seniorka straciła ponad 100 tys. zł

2021-09-24 9:27
Seniorka z Fordonu wrzuciła przez okno 27 tys. zł! Myślała, że pomaga policji
Autor: pixabay.com Seniorka z Fordonu wrzuciła przez okno 27 tys. zł! Myślała, że pomaga policji

Kolejne osoby zostały w środę (22 września) okradzione przez oszustów. Trzy seniorki z Bydgoszczy straciły ogromne pieniądze po tym, jak uwierzyły podającym się za policjantów mężczyznom. Bydgoscy mundurowi wciąż apelują o nieprzekazywanie jakichkolwiek żadnej gotówki obcym osobom!

Fałszywi policjanci zaatakowali w Bydgoszczy! Jedna seniorka straciła ponad 100 tys. zł

W środę (22 września) policjanci z bydgoskich Wyżyn zostali powiadomieni o oszustwie na 86-latce, która straciła ponad 100 tysięcy złotych. - Z jej relacji wynika, że mężczyzna dzwoniący na telefon stacjonarny pokrzywdzonej podawał się za jej wnuczka i oznajmił, że miał wypadek i potrzebne są pieniądze albo pójdzie do więzienia. Pokrzywdzona przekazała w rozmowie telefonicznej, że ma w domu 108 000 złotych. Wówczas rozmówca podający się za wnuka oświadczył, że za chwilę do mieszkania przyjdzie adwokat, któremu kobieta ma przekazać pieniądze - wyjaśnia podkom. Lidia Kowalska z KMP w Bydgoszczy.

Zobacz: Nie żyje prof. Paweł Izdebski z UKW w Bydgoszczy. "Na zawsze w naszej pamięci"

Po chwili przyszedł do mieszkania pokrzywdzonej młody mężczyzna, któremu pokrzywdzona wręczyła worek foliowy z pieniędzmi. W wyniku przestępstwa bydgoszczanka poniosła straty w kwocie 108 000 zł. Po pewnym czasie zorientowała się, że została oszukana. To jednak nie jedyne oszustwa, do których doszło 22 września w Bydgoszczy.

Czytaj także: Kujawsko-pomorskie: Oszuści mają nowe metody. Uważaj, bo stracisz fortunę

Na telefon komórkowy 83-letniej mieszkanki naszego miasta zadzwonił nieznany jej mężczyzna i powiedział, że do odbioru są trzy przesyłki polecone, po czym zakończył rozmowę. Po chwili zadzwoniła kobieta z zastrzeżonego numeru przedstawiając się jako funkcjonariusz CBŚP przekazując informację, że  poszkodowana ma pomóc w ujęciu oszustów, którzy roznoszą przesyłki, a następnie poleciła kobiecie przygotować pieniądze i wyrzucić w reklamówce przez okno. Bydgoszczanka nie podejrzewając, że może to być oszustwo wyrzuciła w przezroczystej reklamówce 21 000 zł.

Trzecią ofiarą oszustów jest 86-latka. Sprawcy dzwoniąc na jej telefon stacjonarny podawali się za funkcjonariuszy Policji oraz prokuratora. Przekazali kobiecie informacje o rzekomej grupie przestępczej, która stoi pod klatką i ma dokonać kradzieży w mieszkaniu pokrzywdzonej. Sprawcy w trakcie rozmowy wypytali o posiadane w miejscu zamieszkania pieniądze i kosztowności.

Pokrzywdzona przekazała, że posiada w domu pieniądze w kwocie 10 700 zł. Następnie sprawca podający się za policjanta kazał wyrzucić pieniądze przez balkon. Pokrzywdzona wykonała polecenie, wyrzucając przez okno balkonowe wszystkie pieniądze.

Archidiecezja nie zgadza się na remont. Schorowani mieszkańcy żyją w dramatycznych warunkach
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE