Rusza Fordońskie Kino pod Chmurką 2022. Znamy szczegółowy plan!

i

Autor: UM Bydgoszcz Rusza Fordońskie Kino pod Chmurką 2022. Znamy szczegółowy plan!

Kino w plenerze zaprasza mieszkańców

Rusza Fordońskie Kino pod Chmurką 2022. Znamy szczegółowy plan!

2022-07-15 10:40

Plenerowe kino zawita do największej dzielnicy Bydgoszczy. Wszystko to za sprawą głosów mieszkańców oddanych w Bydgoskim Budżecie Obywatelskim. Pierwszy pokaz już w sobotę, 16 lipca. Przed mieszkańcami siedem kinowych pokazów, które zakończą się wraz z ostatnim weekendem wakacji.

Fordońskie Kino pod Chmurką 2022. Kiedy odbędzie się pierwsza projekcja?

Kino plenerowe spodobało się mieszkańcom miasta nad Brdą. Po Bartodziejach, do grona osiedli, w których będą organizowane pokazy, dołącza Fordon. Pokazy odbywać się będą co sobotę w okresie od 16 lipca do 27 sierpnia. Oznacza to 7 otwartych pokazów z kinowymi hitami w roli głównej. 

Zobacz: Zabytkowe kamienice doczekają się remontu! Znamy szczegółowy plan prac

Miejscem realizacji "Fordońskiego Kina Pod Chmurką” będzie popularne miejsce organizacji różnych zewnętrznych wydarzeń – Fordońskie Pole Piknikowe. Polana znajduje się na Osiedlu Tatrzańskim, pomiędzy ulicami Pelpińską, Orląt Lwowskich i Sabały.

Mieszkańcy Fordonu w trakcie tych wakacji będą mogli zapoznać się z takimi tytułami jak:

  • "Jeźdźcy Sprawiedliwości” (Dania, 2020),
  • "Proxima” (Francja/Niemcy, 2019),
  • "Pomiędzy Słowami” (Polska 2017).

Serię pokazów otwiera angielska komedia "Pojedynek na głosy”. Pełen program i najświeższe informacje dostępne są na Facebooku: www.facebook.com/fordonskiekino.

Filmy wyświetlane będą na dużym ekranie o powierzchni 4 x 3 metry. Organizator zapewni również profesjonalne nagłośnienie oraz 100 leżaków plażowych. Pokazy rozpoczynać się będą tuż po godzinie 21:15 wraz z zachodem słońca. 

Sonda
Filmy w kinie czy w streamingu?
Najmniejsze kino w Warszawie na skraju bankructwa. „Uratujmy Amondo!”