Gigantyczna plantacja marihuany w Bydgoszczy. Policjanci przecierali oczy ze zdumienia

i

Autor: KWP w Bydgoszczy

Gigantyczna plantacja marihuany w Bydgoszczy. Policjanci przecierali oczy ze zdumienia [ZDJĘCIA]

2022-07-05 15:55

Kolejny cios w narkotykowi biznes w Bydgoszczy. Działania bydgoskich policjantów doprowadziły do zatrzymania 38-letniego bydgoszczanina, u którego zabezpieczono aż 49 krzewów konopi indyjskich oraz ponad pół kilograma suszu roślinnego. Jak ujawniają mundurowi, sąd aresztował mężczyznę na trzy miesiące.

Gigantyczna plantacja marihuany w Bydgoszczy. Policjanci przecierali oczy ze zdumienia

Zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków usłyszał mieszkaniec bydgoskiego Miedzynia, którego policjanci zwalczający przestępczość narkotykową podejrzewali o posiadanie zabronionych substancji.

Zobacz także: Zaatakował w sklepie koło Bydgoszczy. Rozpoznajesz go? Powiadom policję! [WIDEO, ZDJĘCIA]

- Wszystko zaczęło się jednak w centrum Bydgoszczy, gdzie policjanci namierzyli podejrzewanego 38-latka, będącego pseudokibicem jednego z bydgoskich klubów sportowych. Zatrzymali go w momencie, gdy parkował swoje auto. Następnie wraz z nim pojechali do jego miejsca zamieszkania. Szybko ich podejrzenia potwierdziły się. Bydgoszczanin w zajmowanych przez siebie lokalach prowadził uprawę konopi indyjskich - wyjaśnia kom. Lidia Kowalska z KWP w Bydgoszczy.

Policjanci zabezpieczyli łącznie 49 krzewów w różnej fazie wzrostu (od 110 do 173 centymetrów), a także worek foliowy z zawartością suszu roślinnego o wadze niemal 800 gramów. Przeprowadzone wstępne badanie narkotesterem potwierdziło, że to marihuana. Do sprawy zostały również zabezpieczone przedmioty służące 38-latkowi do prowadzenia uprawy.

Ponadto w jednym z lokali policjanci ujawnili nielegalne przyłącze poboru energii. W tej sprawie będzie toczyło się odrębne postępowanie.

Bydgoszczanin trafił przed oblicze prokuratora. Ten po zapoznaniu się ze zgromadzonym materiałem wystąpił do sądu o zastosowanie wobec nich środka zapobiegawczego. Sędzia, po rozpatrzeniu wniosku i analizie akt sprawy, przychylił się do wniosku i aresztował mieszkańca bydgoskiego Miedzynia na trzy miesiące. Grozi mu za to do 10 lat pozbawienia wolności.

Sonda
Czy jesteś za legalizacją marihuany w Polsce?
Jechał i pachniał marihuaną. W bagażniku miał jej 115 kilogramów
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE