Dziura w ziemi skrywała niebezpieczną tajemnicę! Wezwano policję

2021-07-30 12:47
Dziura w ziemi skrywała niebezpieczną tajemnicę! Wezwano policję
Autor: KPP w Sępólnie Krajeńskim Dziura w ziemi skrywała niebezpieczną tajemnicę! Wezwano policję

Niebezpieczne znalezisko w woj. kujawsko-pomorskim! Na nieużytkach rolnych w Zamartem (powiat sępoleński) znaleziono pocisk artyleryjski. Teren zabezpieczyli policjanci. Jak udało się ustalić, niewybuch znalazł 44-latek podczas wykonywania prac ziemnych.

Groźne znalezisko w powiecie sępoleńskim! Na miejscu policja

Wczoraj (29 lipca) około 18:30, dzielnicowy z Kamienia Krajeńskiego został poinformowany przez 44-letniego mieszkańca gminy o znalezieniu niewybuchu.

Zobacz: Wichura przewróciła ośmioosobowy jacht! Dramat na Zalewie Koronowskim

- Został on ujawniony podczas prac ziemnych na terenie nieużytków rolnych w miejscowości Zamarte, gmina Kamień Krajeński. Pocisk usytuowany był w około metrowym wykopie pod wiszącą nad nim skarpą ziemną. Funkcjonariusz patrolu rozpoznania minersko-pirotechnicznego z Komendy Powiatowej Policji w Sępólnie Krajeńskim stwierdził, że jest to niemiecki pocisk przeciwpancerny najpewniej działa PAK 40 - 75mm, pochodzący prawdopodobnie z czasów II wojny światowej - wyjaśnia asp. Małgorzata Warsińska.

Miejsce, do czasu przyjazdu patrolu saperskiego, zostało zabezpieczone przez sępoleńskich funkcjonariuszy. Dzisiaj rano pocisk przekazano saperom z jednostki wojskowej w Chełmnie.

Pożar w autobusie, którym jechał Paweł Fajdek
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE