Wichura przewróciła ośmioosobowy jacht! Dramat na Zalewie Koronowskim

2021-07-30 9:42

O krok od tragedii! Policjanci wspólnie z ratownikami WOPR-u i strażakami OSP ratowali ośmioosobową załogę jachtu nad Zalewem Koronowskim. Ich jacht przewrócił się w wyniku załamania pogody i potężnego wiatru. Po zgłoszeniu funkcjonariusze natychmiast popłynęli udzielić pomocy żeglarzom. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Wichura przewróciła ośmioosobowy jacht! Dramat na Zalewie Koronowskim

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło w środę, 28 lipca, kiedy nad Zalewem Koronowskim, blisko Pieczysk, przeszedł bokiem front burzowy. Pogoda prawie w jednej chwili stała się zagrożeniem dla wielu osób wypoczywających nad wodą, a w szczególności dla osób korzystających z różnych obiektów pływających. Nagle zebrał się potężny wiatr, który przewrócił jeden z jachtów na wodzie. W żaglówce znajdowało się osiem osób, które momentalnie wpadły do wody. Na szczęście informacja o tym zdarzeniu szybko trafiła do służb ratunkowych.

Zobacz: Samochód stoczył się do jeziora Ostrowskiego! Właściciel w szoku

Pierwsi na miejscu pojawili się łodzią ratownicy WOPR-u. Zaraz za nimi pojawili się bydgoscy „wodniacy”. Funkcjonariusze zaczęli wyciągać znajdujące się w wodzie osoby. Na brzegu czekała już załoga pogotowia ratunkowego. Na szczęście nie była potrzebna, ponieważ nikomu nic się nie stało. Do pomocy przypłynęły również dwie łodzie OSP Koronowo i Gościeradz.

Kiedy było już wiadomo, że nikomu nic nie grozi, służby wraz z pomocą właściciela wypożyczalni motorówek w Pieczyskach postanowiły za pomocą łodzi podjąć próbę postawienia żaglówki. Niestety, pomimo kilku prób, położenie łodzi i warunki atmosferyczne na to nie pozwalały. Jacht został położony na bok. W ten sposób policjanci wraz z WOPR-em przy wykorzystaniu motorówki odholowali żaglówkę na brzeg.

Tak wyglądają groby ofiar wypadku w Elżbietowie miesiąc po tragedii
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE