Grudziądz: Osobówka wjechała w autobus miejski! Kierowca uciekł [ZDJĘCIA]

2021-09-17 13:30
Grudziądz: Osobówka wjechała w autobus miejski! Kierowca uciekł [ZDJĘCIA]
Autor: KMP w Grudziądzu Grudziądz: Osobówka wjechała w autobus miejski! Kierowca uciekł [ZDJĘCIA]

Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego, do którego doszło wczoraj (16 września) na ulicy Dworcowej w Grudziądzu. Wszystkie osoby podróżujące volkswagenem uciekły. - Trwają czynności zmierzające do ustalenia sprawcy kolizji. Na szczęście nikt z pasażerów autobusu nie doznał obrażeń ciała - wyjaśnia rzecznik mundurowych.

Grudziądz: Osobówka wjechała w autobus miejski! Kierowca uciekł

Wczoraj (16 września) tuż po godzinie 15:00 policjanci zostali powiadomieni o zdarzeniu drogowym, do którego doszło na ulicy Dworcowej w Grudziądzu.

- Funkcjonariusze, którzy likwidowali skutki zdarzenia na podstawie śladów, rozpytania świadków oraz zabezpieczonego monitoringu wizyjnego ustalili, że kierujący volkswagenem polo poruszał się ulicą Dworcową z kierunku ulicy Królewskiej w kierunku ulicy Hallera. W czasie wykonywania manewru wyprzedzania innego samochodu osobowego, stracił panowanie nad pojazdem w wyniku czego uderzył w tył autobusu miejskiego, a następnie zjechał na chodnik uderzając w betonowy murek - wyjaśnia rzecznik KMP w Grudziądzu, podkom. Robert Szablewski.

Zobacz: Szukała jej policja, GOPR i Straż Graniczna. 15-letnia Ola... świętowała urodziny w Bieszczadach

Po zdarzeniu wszystkie osoby, które podróżowały osobówką uciekły w kierunku osiedla. Na szczęście w chwili zdarzenia na chodniku nie było osób pieszych. Ponadto żaden z pasażerów autobusu nie odniósł obrażeń ciała.

Na miejscu pracowali policyjni technicy oraz przewodnicy psów służbowych. Ponadto w czasie prowadzonych czynności, mundurowi ustalili w policyjnych bazach danych, że volkswagen nie posiada aktualnego przeglądu technicznego oraz obowiązkowego ubezpieczenia OC. Pojazd został zabezpieczony na parkingu do celów procesowych. Policyjni śledczy ustalają teraz kto kierował volkswagenem.

Sonda
Czy miałeś kiedyś groźny wypadek?
Olsztyn. Wypadek na ul. Leonharda. Potrącił pieszego na pasach
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE