Horror w bydgoskim zakładzie pracy. Ładunek przygniótł mężczyznę!

i

Autor: CC Unsplash.com / licencja Creative Commons / Zdjęcie poglądowe Horror w bydgoskim zakładzie pracy. Ładunek przygniótł mężczyznę!

Poważny wypadek

Horror w bydgoskim zakładzie pracy. Ładunek przygniótł mężczyznę!

2023-01-24 9:01

Policja pod nadzorem prokuratora prowadzi postępowanie w sprawie wypadku przy pracy, do którego doszło w jednym z zakładów na Osowej Górze w Bydgoszczy. Pracownik przesuwał 300-kilogramowy element urządzenia z wózka widłowego, gdy ładunek nagle się na niego przewrócił. Mężczyzna został przygnieciony. Lekarze musieli amputować mu stopę.

Jak informowali w ostatnim czasie dziennikarze bydgoskiej ESKI - w jednym z bydgoskich zakładów doszło do przykrego zdarzenia. Młoda pracownica sprzątała linię produkcyjną, gdy nagle cały zakład usłyszał jej krzyk. Ktoś - prawdopodobnie maszynista - włączył taśmociąg. Wcześniej nie sprawdził jednak, czy nikt nie znajduje się przy linii. 20-letniej pracownicy wciągnęło rękę do środka. Została przewieziona do szpitala.

Sprawę bada policja i prokuratura, a kontrolę zapowiedziała również Państwowa Inspekcja Pracy. Aktualnie trwają czynności wyjaśniające okoliczności zdarzenia. Powołana została w tym celu specjalna komisja. Jak się okazuje, to nie jedyny taki przypadek.

Służby badają również inne zdarzenie, do którego doszło na Osowej Górze (prawdopodobnie w tej samej firmie, lecz to nieoficjalna informacja). Inspekcja zawiadomiła już w tej sprawie prokuraturę. W listopadzie ubiegłego roku jeden z pracowników przesuwał ciężki element urządzenia z wózka widłowego. Mężczyzna przewrócił się na plecy, po czym - został przygnieciony.

Bydgoszcz. Jak doszło do wypadku w zakładzie pracy?

Jak wynika z relacji świadków, którzy opowiedzieli o zdarzeniu dziennikarzom Expressu Bydgoskiego - do tragedii doszło podczas „prac związanych przezbrajaniem maszyn, czyli przygotowaniem ich do obróbki innego, nowego materiału”. Zdaniem innych pracowników, mężczyzna był doświadczony w swojej profesji, a ładunek ważył ponad 300 kilogramów! Miały zawieść pasy zabezpieczające, które zwyczajnie - wypuściły ciężki element.

Pracownik został zabrany do szpitala. Lekarzom nie udało się jednak uratować jego stopy. Została ona amputowana. Jak przekazała policja - w toku jest postępowanie z artykułu 220 paragrafu 1, mówiącym o wypadku na stanowisku pracy. Śledztwo nadzoruje prokuratura.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - miasta@se.pl.

Sonda
Czy byłeś kiedyś świadkiem wypadku na budowie?
Groźny wypadek na przejściu dla pieszych. Kobieta trafiła do szpitala
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany