Ulewne deszcze przejdą przez Bydgoszcz i region! IMGW wydaje ostrzeżenie

2021-09-15 17:57
Pogoda na jutro: 30.08.2021. Burze, deszcze, zimno i jeszcze to! Prognoza IMGW [30.08.2021]
Autor: Free-Photos / Pixabay.com Pogoda na jutro: 30.08.2021. Burze, deszcze, zimno i jeszcze to! Prognoza IMGW [30.08.2021]

Póki co pogoda dopisuje, jednak już za kilka godzin ma się to zmienić! Temperatura ma spaść o kilka stopni. Synoptycy IMGW przewidują także wystąpienie intensywnych opadów deszczu. Uwaga, lokalnie możliwe także burze!

Gwałtowne załamanie pogody w Bydgoszczy! IMGW ostrzega przed ulewą

Intensywne odpady deszczu w Bydgoszczy i regionie. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydaje żółty alert, który obowiązuje od godz. 23:00 do godz. 23:00 16 września. Pewne jest, że nastąpi także spory spadek temperatury.

- Prognozowane są opady deszczu okresami o natężeniu umiarkowanym. Lokalnie możliwe burze. Prognozowana suma opadu miejscami od 30 mm do 40 mm - wyjaśnia synoptyk IMGW-PIB, Anna Zielińska-Szefka.

Zobacz:

Wydane przez instytut ostrzeżenie I stopnia obejmuje woj. kujawsko-pomorskie i woj. pomorskie.

Co oznaczają ostrzeżenia pierwszego stopnia?

Zgodnie z definicją IMGW ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza, że przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Spodziewaj się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwość ich odwołania. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE