Jak się ubrać na egzamin ósmoklasisty 2022? Zobacz, czego NIE WOLNO na siebie założyć!

2022-01-11 12:22
Jak się ubrać na egzamin ósmoklasisty 2022? Zobacz, czego NIE WOLNO na siebie założyć!
Autor: pixabay.com Jak się ubrać na egzamin ósmoklasisty 2022? Zobacz, czego NIE WOLNO na siebie założyć!

Egzamin ósmoklasisty 2022 to dla wielu uczniów bardzo stresujący czas. Testy po szkole podstawowej coraz bliżej, więc nic dziwnego, że młodzi ludzie zaczęli się zastawiać, jak się ubrać na egzamin ósmoklasisty i czy w dni przeprowadzania testów obowiązuje strój galowy? Czy można ubrać dres? Sprawdzamy, jakie są wymagania co do stroju na egzamin ósmoklasisty 2022 raz jak najlepiej ubrać się w dniu testu!

Egzamin ósmoklasisty 2022 z języka polskiego rozpocznie się 24 maja 2022 roku punktualnie o godzinie 9:00. Choć zostało jeszcze trochę czasu, uczniowie przygotowują się już do pierwszego z szeregu egzaminów, jakie czekają ich w maju. Egzamin ósmoklasisty 2022 z języka polskiego będzie trwał 120 minut. Za poprawne rozwiązanie wszystkich zadań można uzyskać maksymalnie 45 punktów. To o 5 punktów mniej niż w latach ubiegłych.

Czytaj więcej: Egzamin ósmoklasisty 2022: Język polski. Sprawdź zakres materiału! Co będzie na egzaminie z polskiego?

Jak się ubrać na egzamin ósmoklasisty 2022? Jaki obowiązuje strój?

Pytanie o to, jak się ubrać na egzamin ósmoklasisty 2022, pojawia się równie często, co pytania o ewentualne przeciek, które już zaczynają pojawiać się w sieci. Jak trzeba się ubrać, żeby przystąpić do egzaminy ósmoklasisty 2022? Zgodnie z przyjętymi zasadami, w dniu egzaminu najlepiej postawić na klasyczny ubiór galowy. Co to oznacza? Dziewczynki na egzamin ósmoklasisty mogą ubrać na przykład:

  • ciemną spódnicę (nie wypada, aby była bardzo krótka),
  • białą koszulę lub koszulę z delikatnym printem,
  • ewentualnie zwykły t-shirt w jednolitym białym lub czarnym kolorze (ważne, by nie prześwitywał i by dekolt nie był zbyt głęboki),
  • gładką sukienkę w ciemnych kolorach, może być z rękawkiem, z kołnierzykiem, najlepiej unikać letnich sukienek, zwiewnych, na cienkich ramiączkach, odsłaniających plecy i głęboki dekolt.

Z kolei ubiór galowy chłopców na egzamin ósmoklasisty może się składać z:

  • białej koszuli z długim rękawem (ewentualnie z delikatnym printem lub w innym, jasnym odcieniu), koszula włożona w spodnie, najlepiej z paskiem
  • ciemnych spodni (garniturowych lub ewentualnie ciemnych jeansów)

  • ewentualnie można założyć marynarkę, a nawet cały garnitur.

  • ważnym elementem są też właściwe buty, które będą pasowały do spodni.

Czego nie ubierać na egzamin ósmoklasisty 2021?

Egzamin ósmoklasisty to ważne wydarzenia w życiu młodzieży. Niestety nie wszyscy podchodzą do niego poważnie... Niektórzy uczniowie potrafią pomylić egzamin z dyskoteką, albo wizytą na siłowni. Na niestosowny strój ósmoklasistów często zwracali uwagę także sami nauczyciele, opowiadając, w co ubrana była młodzież. Wśród strojów były wymieniane między innymi głębokie dekolty, krótkie spódniczki, sportowe spodenki czy dresy. Aby uniknąć nieprzyjemnych sytuacji przed egzaminem ósmoklasisty, lepiej nie ubieracie takich rzeczy!

Egzamin ósmoklasisty z języka polskiego. Jak poszło uczniom w Bydgoszczy?
Sonda
Czy piszesz egzamin zawodowy 2022?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE