Wielkie święto

Jarmark Świętojański 2023 w Bydgoszczy. Tłumy mieszkańców na Wyspie Młyńskiej [ZDJĘCIA, WIDEO]

2023-06-26 20:04

Jarmark Świętojański jest wydarzeniem, podczas którego jak co roku można było obejrzeć i zakupić wyjątkowe rękodzieło! W niedzielę, 25 czerwca na bydgoszczan czekały m.in. rzeźby, kosze, obrazy, hafty, koronki, ceramika i mnóstwo innych drobiazgów, które nadadzą naszym domom niepowtarzalny charakter. Zobaczcie naszą relację.

Jarmark Świętojański 2023 w Bydgoszczy

Organizowany od lat przez Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy dla nietuzinkowych twórców i rękodzielników, bydgoszczan oraz gości. 

Sztuka ludowa, rękodzieło, wyroby artystyczne, jadło i napitek królowały 25 czerwca, w godzinach od 10.00 do 18.00 na Wyspie Młyńskiej. Podczas jarmarku można było nacieszyć oko i zakupić bezpośrednio od twórców piękne regionalne hafty, koronki, wyroby z wikliny, ceramikę, rzeźbę, plastykę obrzędową, ptaszki i zabawki tworzone przez mistrzynie i mistrzów w swoim fachu.

Zobacz: Runmageddon w Bydgoszczy 2023. To rywalizacja dla prawdziwych twardzieli! [ZDJĘCIA]

Nie tylko amatorzy tradycji znaleźli coś dla siebie, przyjaciół i pociech. Niezwykła biżuteria, ozdoby, przedmioty użytkowe, do wystroju wnętrz, ceramika artystyczna, zabawki, przytulanki, naturalne kosmetyki, wytwory ludzkich rąk, niepowtarzalne, z duszą, tworzone z materiałów ludziom przyjaznych, wszystko co zawiera się w hasłach etno- i ekodizajn. Z pustymi rękami nie odeszli też koneserzy staroci i dobrej książki.

Dla smakoszy były polskie i litewskie wędliny, chleby, sery, przyprawy i zioła, mnóstwo słodkości świata, nasze domowe wypieki, rzemieślnicze piwo. Niektórych twórców można było podejrzeć przy pracy i wziąć udział w zaimprowizowanych warsztatach.

Sonda
Czy lubisz tradycyjne jarmarki?