O krok od tragedii!

Pożar kombajnu pod Świeciem! Poszkodowany rolnik trafił do szpitala [ZDJĘCIA]

2022-11-10 7:42

Do groźnego zdarzenia doszło w środę (9 listopada) w miejscowości Brzeziny (powiat świecki). Jak przekazują nam pracujący na miejscu strażacy, na jednym z pól doszło do pożaru kombajnu. W czasie akcji gaśniczej ucierpiał rolnik, który trafił do szpitala!

Pożar kombajnu pod Świeciem! Poszkodowany rolnik trafił do szpitala

- O godz. 17:50 otrzymaliśmy zgłoszenie od SKKP PSP w Świeciu o pożarze kombajnu w miejscowości Brzeziny. Do zdarzenia udaliśmy się w sile dwóch zastępów gaśniczych - GCBA MAN oraz GBA STAR-MAN. Na miejscu jako pierwszy pojawił się zastęp GLM Ford Transit z OSP Brzeziny, który przy wykorzystaniu hydrantu nadziemnego, znajdującego się nieopodal gospodarstwa zbudował linię gaśniczą i podjął pierwsze działania - wyjaśniają druhowie z OSP Osie.

Do zadań przybyłych na miejsce jednostek ochrony przeciwpożarowej należało sprawdzenie kamerą termowizyjną, czy nie ma ukrytych zarzewi ognia oraz podaniu jednego prądu wody w miejsce objęte pożarem.

- Ze względu na złe samopoczucie kombajnisty, który w pierwszej fazie próbował samodzielnie opanować ogień, musiał zostać przekazany pod opiekę Zespołu Ratownictwa Medycznego z Podstacji w Osi - dodają strażacy.

Działania jednocześnie prowadził zastęp GBM OSP Miedzno oraz GBA z JRG Świecie. Na miejscu pojawił się również patrol z Posterunku Policji w Osiu.

Sonda
Czy byłeś kiedyś świadkiem pożaru?
Pożar w Nieskórzowie Starym w którym zginęła czteroosobowa rodzina
Nasi Partnerzy polecają