Ksiądz Kneblewski

i

Autor: ARCHIWUM

Koronawirus. Bydgoski kapelan narodowców: "Nie daliście się ogłupić". Internauci oburzeni

2020-03-23 17:27

Chociaż ksiądz Roman Kneblewski został odesłany na przedwczesną emeryturę i miał skupić się na krzewieniu nauk kościelnych, wciąż odprawia msze. Na emeryturę wysłał go biskup, jednak duchowny odwołał się od tej decyzji do Watykanu. I mimo, że nie przychylono się do skargi, wciąż pozostaje aktywny i odprawia nabożeństwa. Ksiądz określany mianem "kapelana narodowców" znany jest również ze swoich kontrowersyjnych wypowiedzi. Nie inaczej było w minioną niedzielę, gdy wyraził się w sprawie panującej epidemii koronawirusa.

Pomimo apeli o unikanie większych zgromadzeń, w tym również mszy w kościołach, ksiądz Kneblewski pochwalił ludzi, którzy przyszli na mszę do kościoła w Bydgoszczy. Tym samym potwierdził, iż nie zgadza się z obecnym podejściem do przestrzegania zasad bezpieczeństwa.

Czytaj też: TU KUPISZ "Super Express" w trakcie kwarantanny!

"Uczestnikom dzisiejszej Mszy Świętej Wszechczasów w bydgoskim Sacre-Coeur pragnę z serca podziękować. Kochani, nie zawiedliście. Nie daliście się ogłupić, zastraszyć, nie ulegliście psychozie. Licznie i po katolicku przyjęliście Komunię św. Jestem z Was dumny. Deo gratias!" - napisał na Twitterze.

Na wpis zareagowało wielu internautów, którzy skrytykowali zachowanie księdza. Niektórzy nie oszczędzili mu ostrych słów.

Czytaj też: Lekarz przez telefon wystawi ci zwolnienie i receptę. Jak to działa?

"Czy to nie jest świadome pochwalanie czynu grożącemu zdrowiu albo życiu, i jest na to jakiś paragraf?"

"Gratuluję zorganizowania tak licznego koronaparty, mam nadzieję, że grupowa odporność niedługo się pojawi!"

"Jak przyjdzie czas sądu ostatecznego, to w piekle będziesz się tłumaczył z tego."

"To ty i twój mafijny Kościół ogłupiacie, zastraszacie, robicie niektórym papkę z mózgu. Jesteście zwyrodnialcami, ty zbrodniarzem."

- czytamy na Twitterze.

Kanapki dla personelu szpitala w Bydgoszczy
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE