Szczyt bestialstwa!

Ktoś przywiązał suczkę do drzewa i zostawił na pewną śmierć! Policja szuka właściciela [ZDJĘCIA]

2022-12-29 16:32

To się nie mieści w głowie! W Gródku (powiat świecki) ktoś przywiązał suczkę do drzewa. Gdyby tego było mało, zwierzę miało założoną na szyi kolczatkę, która wbijała się w jego skórę przy każdym ruchu. Porzucona psina była zmarznięte i przed wszystkim głodna. Miała szczęście, że w porę została odnaleziona przez przypadkowego spacerowicza...

Ktoś przywiązał suczkę do drzewa i zostawił na pewną śmierć! Policja szuka właściciela

Jak udało się ustalić, zwierzę zostało odnalezione w czwartek (28 grudnia) w godzinach przedpołudniowych przez mieszkańców. Było przywiązana do drzewa w lesie, w pobliżu osiedla mieszkaniowego.

- Czy ludzie naprawdę nie mają serca?! W lesie w Gródku znaleziono biednego, zmarzniętego, głodnego psa, przywiązanego smyczą z łańcuszkiem i kolczatką. Sprawą zajmuje się już policja, prosimy o zgłaszanie wszelkich informacji ważnych w sprawie bezpośrednio na policję lub do pracowników Urzędu Gminy Drzycim - przekazuje schronisko dla zwierząt w Drzycimiu.

Czytaj także: Przywiązali i porzucili pieska na oczach córeczki! Wszystko się nagrało

Dziennikarze "TVN 24" skontaktowali się z pracownicą urzędu gminy, która wyjaśniła, że zwierzę było bardzo głodne. Jego stan ogólny jest jednak dobry. - Jest zadbanym, pogodnym i wesołym pieskiem. Co ważne nie jest wystraszony, nie boi się. Chyba został w odpowiednim czasie odnaleziony - podkreśliła.

Suczka trafi do nowego domu

Jak mówią pracownicy drzycimskiego azylu dla zwierząt, znaleziona suczka jest młoda i bardzo przyjazna. - Podchodzi i czeka na pieszczoty. Po dwóch tygodniach kwarantanny może trafić do domu tymczasowego do wyjaśnienia sprawy porzucenia - dodają.

Osoby, które rozpoznają psa proszone są o kontakt pod numerem telefonu 52 33 17 079 wew. 27 lub bezpośrednio z policją.

Sonda
Adoptowałbyś starszego psa?
Policjanci ratowali psa, który utknął na dachu