Łoś spacerował w centrum miasta. Zatrzymał się w ogrodzie UKW

i

Autor: Ogród Botaniczny UKW

SZOK!

Łoś spacerował po centrum Bydgoszczy! Zatrzymał się w ogrodzie UKW

2023-06-06 14:03

Łoś wybrał się na spacer po bydgoskim Śródmieściu. W niedzielę niecodzienny gość zajrzał do Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego. Prawdopodobnie spędził tu noc.

Po otwarciu ogrodu młodego osobnika zauważył nowy stróż – student pierwszego roku biologii, który od razu poinformował Bydgoskie Centrum Zarządzania Kryzysowego, a w międzyczasie z bezpiecznej odległości udało mu się wykonać zdjęcia łosia.

Jak informuje uczelnia, łoszak wkrótce opuścił ogród, przeskakując przez ogrodzenie od strony ul. Niemcewicza, dalej poszedł w kierunku Bazyliki. Łoś postanowił jeszcze odpocząć na parkingu biblioteki UKW.

Teraz został zabezpieczony, a zwierzę było pilnowane przez służby. Wieczorem łoś bezpiecznie opuścił miasto.

Bydgoszcz stawia na łąki kwietne

- Łoś eurazjatycki to największy współcześnie żyjący gatunek ssaka kopytnego z rodziny jeleniowatych. W Polsce występuje jego podgatunek – łoś europejski, jest on rzadki i objęty całorocznym okresem ochronnym. W uniwersyteckim Ogrodzie Botanicznym prowadzone są badania naukowe dotyczące występowania i ekologii różnych grup fauny, w tym ssaków, ptaków, dziko żyjących pszczół, roztoczy, zoo- i bakterioplanktonu, a także flory roślin naczyniowych i grzybów wielkoowocnikowych – informują pracownicy UKW.

W przypadku spotkania dzikich zwierząt, należy natychmiast zadzwonić do Bydgoskiego Centrum Zarządzania Kryzysowego pod numer telefonu - 52 5859888.

Źródło: Łoś spacerował w centrum miasta. Zatrzymał się w ogrodzie UKW
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany