Dziecko urodziło się żywe

i

Autor: Pezibear/cc0/pixabay Dziecko urodziło się żywe

Miejski program in vitro z sukcesem. Kolejne bydgoszczanki spodziewają się dzieci!

2019-10-15 10:55

Już 65 par zakwalifikowało się do miejskiego programu leczenia niepłodności metodą in vitro. - Program funkcjonuje w naszym mieście od kwietnia tego roku, a efektem jego działania jest już 10 pań, które są w ciąży - informuje Urząd Miasta Bydgoszczy.

Chętni mieszkańcy naszego miasta mogą zgłaszać się do klinik, które realizują program leczenia niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego. Są to Klinika Zdrówko oraz Gameta-Szpital. Zostały one wybrane w konkursie, by realizować program polityki zdrowotnej.

Jego głównymi celami, oprócz wsparcia leczenia niepłodności metodą in-vitro, jest także obniżenie kosztów leczenia niepłodności ponoszonych przez pacjentów, poprawa dostępu do usług medycznych w zakresie leczenia niepłodności dla mieszkańców Bydgoszczy i poprawa trendów demograficznych w mieście. Miasto na ten cel planuje przeznaczyć 2 mln złotych.

Program jest skierowany do mieszkańców Bydgoszczy. Już 65 par zakwalifikowało się do Programu i skorzysta z dofinansowania.

Do końca września, dzięki programowi uzyskano dziesięć ciąż.

Więcej informacji na temat programu znajdziecie TUTAJ.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają