Młyny Rothera w Bydgoszczy

i

Autor: Urząd Miasta Bydgoszczy, materiały prasowe

Młyny Rothera w Bydgoszczy bez tajemnic! Wnętrze zwala z nóg [ZDJĘCIA]

2021-05-01 9:50

Kiedy zniknął amfiteatr, a teren wokół Młynów został uporządkowany, zobaczyliśmy inwestycję w pełnej krasie. Już od soboty, 1 maja będziemy oglądać Wyspę Młyńską z nowej perspektywy – z tarasu, przy dźwiękach szumiącej wody. Jak teraz prezentują się Młyny Rothera? Zaglądamy do środka!

Młyny Rothera odmienione! Widok w środku robi wrażenie

- To była ruina budowlana, a teraz świeci pełnym blaskiem i jest perłą architektury, która dopełnia Salon i serce Miasta- Wyspę  Młyńską. Cieszę się, że możemy wreszcie – chociaż częściowo – oddać to wyjątkowe miejsce mieszkańcom - mówił prezydent Bydgoszczy, Rafał Bruski. Instytucja zarządzająca Młynami Rothera otrzymała obiekt w stanie „deweloperskim”. Rozpoczyna drugi etap inwestycji. To wyjątkowy moment, kiedy industrialną architekturę podziwiać można w czystej postaci. W trakcie wakacji mieszkańcy będą mogli zwiedzać zabytek i podziwiać panoramę miasta z tarasu widokowego. 

ZOBACZ: Miłość aż po grób. Pies zamieszkał na cmentarzu w Bydgoszczy po śmierci swojego pana!

Przetarg na pierwsze lokale gastronomiczne – kawiarnię na tarasie i lodziarnię w budynku dawnych łazienek ogłoszony zostanie już w maju br. Jest szansa, że zostaną otwarte jeszcze w tym sezonie. Lada dzień ruszą też przetargi na wyposażenie wnętrz. 

Poszczególne części obiektu będziemy oddawać do użytku kolejno:

  • spichrz zbożowy – początek 2022,
  • Młyn Rothera (budynek centralny) – koniec 2022,
  • spichrz mączny – połowa 2023.

Pierwsza planowaną wystawę stałą będziemy mogli zwiedzić na początku przyszłego roku. A już od soboty, 1 maja będzie można zwiedzić na taras z fontanną.

Zobaczcie, jak Młyny Rothera prezentują się w środku!

Koniec śledztwa w sprawie escape roomu
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE