Mostu Esperanto w Bydgoszczy przejdzie kapitalny remont

i

Autor: UM Bydgoszcz Mostu Esperanto w Bydgoszczy przejdzie kapitalny remont

Znamy szczegóły!

Most Esperanto w Bydgoszczy przejdzie kapitalny remont

2022-10-04 13:58

Wkrótce rozpocznie się kapitalny remont mostu Esperanto. Podpisana została umowa z wykonawcą, który przebuduje drewniany pomost. - Firma Kormost wyremontuje także konstrukcję stalową i podpory obiektu. Poza tym wykona nowe schody i oświetlenie - informuje bydgoski urząd miasta.

Most Esperanto w Bydgoszczy przejdzie kapitalny remont

Remont obiektu o charakterze kładki jest niezbędny, by w dalszym ciągu w bezpieczny sposób mogli korzystać z niego piesi. Oprócz prac remontowych zaplanowano doposażenie konstrukcji w nowe elementy. Schody zyskają prowadnice dla wózków i rowerów oraz malowanie specjalną farbą ułatwiające poruszanie się osobom słabowidzącym. Poza tym dokonana zostanie korekta naciągu want w sposób umożliwiający swobodną pracę przęsła w pełnym zakresie temperatur. Tak duży zakres prac będzie związany z zamknięciem kładki i poprowadzeniem ruchu pieszego pobliskim mostem Pomorskim (przy rondzie Toruńskim).

Remont mostu Esperanto. Kto się podejmie prac?

Za prace odpowiadać będzie firma Kormost, która na etapie przetargu złożyła najkorzystniejszą, wiążącą ofertę. Wyceniła ona wartość robót na 1,2 mln złotych. Wstępnie zakończenie zadania planowane jest jeszcze w tym roku. Obiekt po odbiorach będzie objęty długą, 15-letnią gwarancją na zabezpieczenie przed korozją. Warto dodać, że aktualnie miasto powtarza przetarg na rewitalizację bulwarów nad Brdą od ul. Krakowskiej do mostu Kazimierza Wielkiego. Pierwsze postępowanie zostało unieważnione ze względu na znacznie droższe oferty wykonawców niż centralne środki przyznane na ten cel.

Sonda
Jak oceniasz inwestycje w Bydgoszczy?
Nielegalne wyroby tytoniowe ukryte w stodole
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany