NADCIĄGA wiosna?! Śnieżycie i mrozy nam odpuszczą? Ma być kilkanaście stopni na plusie

2021-01-20 15:41 eib
NADCIĄGA wiosna?! Śnieżycie i mrozy nam odpuszczą? Ma być kilkanaście stopni na plusie
Autor: Pixabay NADCIĄGA wiosna?! Śnieżycie i mrozy nam odpuszczą? Ma być kilkanaście stopni na plusie

Macie dosyć zimy? Synoptycy mają dobre informacje dla tych, którzy są już zmęczeni śniegiem, mrozem i zimową aurą. Już w nadchodzących dniach mamy poczuć pierwszy powiew wiosny, a termometry w niektórych regionach kraju mają wskazywać nawet kilkanaście stopni na plusie. To nie koniec dobrych wiadomości. W nadchodzących dniach niebo ma być niemal bezchmurne. Przeczytaj prognozę pogody na najbliższe dni.

Spis treści

  1. Bestia ze wschodu odpuszcza. Do Polski zbliża się wiosna?
  2. Termometry pokażą nawet 12°C w cieniu
  3. Odwilż i wzrost temperatur w Polsce

Bestia ze wschodu odpuszcza. Do Polski zbliża się wiosna?

Jak informują meteorolodzy z portalu twojapogoda.pl w środę (20.01.2021) popołudniu w całej Polsce dostrzec można już odwilż, a termometry w najcieplejszych momentach dnia wskazywały od 1 do 5 stopni Celsjusza.

- Odwilż sięgnie nawet górskich szczytów, ponieważ na Śnieżce odnotujemy 3 stopnie, a na Kasprowym zero - czytamy na twojapogoda.pl.

Środowa odwilż ma być początkiem ocieplenia, którego spodziewać powinniśmy się jeszcze przed nadchodzącym weekendem. Już w czwartek na zachodzie Polski termometry mają wskazywać nawet 10 stopni Celsjusza, a w pozostałych regionach kraju od 1 do 3 stopni.

Termometry pokażą nawet 12°C w cieniu

Jeszcze cieplej będzie w piątek (22.01.2021), bo temperatura ma wzrosnąć od 4°C do 8°C . Z wiosennej aury będą mogli cieszyć się mieszkańcy Wielkopolski, Dolnego Śląska, Pomorza oraz regionów województwa lubuskiego, gdzie w najcieplejszych momentach dnia termometry mają wskazywać nawet 12°C w cieniu.

Zobacz koniecznie: Naćpany Tomasz z impetem wjechał w panią sołtys i jej męża. Podwójna śmierć i rozpacz w całej wsi

Odwilż i wzrost temperatur w Polsce

Z informacji przekazanych przez portal twojapogoda.pl wynika, że w najbliższych dniach czekają nas dni obfitujące w opady deszczu. Coraz częściej mają być przejaśnienia, ale wiatr ma się znacznie nasilić.

Nagły wzrost temperatur spowoduje roztopy i lokalnie mogą wystąpić podtopienia.

Ostatnie mroźne dni dały się nam bardzo we znaki. W niektórych miastach Polski doszło do awarii ciepłowniczych, ze skutkami których walczono kilka dni.

Czekacie na pierwsze oznaki wiosny? Spodziewajcie się ich już w tym tygodniu.

Przeczytaj: Morsom nad Jeziorem Jezuickim przyglądała się policja [ZDJĘCIA]

Biało w Bydgoszczy. W mieście prószy śnieg
Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE