Zuchwała kradzież w walentynki! Sprawcy użyli własnego gazu

2020-02-21 13:06 EIB
Policjant
Autor: Piqsels

Najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie dwaj bydgoszczanie w wieku 31 i 33 lat, którzy wspólnie dokonali rozboju na ekspedientce sklepu przy ul. Kasztanowej w Bydgoszczy. Na tym jednak nie koniec. Młodszy odpowie również za usiłowanie rozboju przy ul. Nakielskiej, a starszy za posiadanie ponad stu gramów haszyszu.

Praca kryminalnych z bydgoskiej komendy doprowadziła do zatrzymania sprawców rozboju, do którego doszło w ubiegły piątek (14.02.2020) około godz. 17.35 w sklepie przy ul. Kasztanowej w Bydgoszczy. Tam sprawcy używając gazu doprowadzili do stanu bezbronności ekspedientkę, po czym ukradli kasetkę z pieniędzmi.

Z ustaleń policjantów wynikało, że za przestępstwem tym stoją dwaj mieszkańcy Bydgoszczy w wieku 31 i 33 lat. Na tym jednak nie koniec. Z zebranego materiału dowodowego wynikało, że młodszy z napastników jest również sprawcą usiłowania dokonania innego rozboju, który miał miejsce trzy dni wcześniej (11.02.2020) w sklepie przy ulicy Nakielskiej w Bydgoszczy. Tam również sprawca użył wobec ekspedientki gazu, jednak nie zdołał ukraść pieniędzy z uwagi na postawę obronną kobiety. Zatrzymanie obu mężczyzn było kwestią czasu. Doszło do niego w miniony wtorek (18.02.2020). Dodatkowo, podczas przeszukania miejsca zamieszkania 33-latka policjanci ujawnili narkotyki. Przeprowadzone wstępne badanie narkotesterem potwierdziło, że jest to ponad 100 gramów haszyszu.

Na podstawie całości zgromadzonego materiału dowodowego policjanci, za pośrednictwem prokuratora, wystąpili do sądu z wnioskami o zastosowanie wobec sprawców środka zapobiegawczego. Wczoraj (20.02.2020) sędzia po zapoznaniu się z aktami spraw przychylił się do wniosków i aresztował obu bydgoszczan na trzy miesiące.

PRZECZYTAJ: 13-latek na czele gangu! Bydgoszcz i Toruń w czołówce w przestępstwach wśród nieletnich!

Pani Zofia przegoniła mopem uzbrojonego złodzieja!

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.