Nastolatki zniknęły z placówki wychowawczej w Sadkach. Błyskawiczna reakcja policji

2021-07-27 10:00
policja
Autor: pixabay.com Nastolatki zniknęły z placówki wychowawczej w Sadkach. Błyskawiczna reakcja policji

Niespełna godzinę zajęło mundurowym z posterunku w Sadkach (powiat nakielski) zatrzymanie nastolatek, których ucieczkę zgłosili pracownicy placówki wychowawczej. Nieletnie, zgodnie z decyzją sądu, trafiły pod opiekę wychowawców.

Nastolatki zniknęły z placówki wychowawczej w Sadkach. Błyskawiczna reakcja policji

W minioną sobotę (24 lipca) przed 19:00 na stanowisko kierowania nakielskiej komendy wpłynęło zgłoszenie od pracowników placówki wychowawczej, że dwie podopieczne uciekły, mimo iż decyzją sądu powinny przebywać w ośrodku. - Nieletnie zostały zarejestrowane w policyjnych systemach jako poszukiwane, a o ich ucieczce dyżurny powiadomił wszystkich policjantów pełniących służbę na terenie powiatu - wyjaśnia podkom. Justyna Andrzejewska.

Zobacz: Biskup Śmigiel ma dość i wzywa księdza pijaka na dywanik! Wyśle go na odwyk?

Mundurowi z posterunku w Sadkach, których dyżurny skierował w rejon, gdzie ostatnio widziane były nastolatki, skrupulatnie kontrolowali wszystkie miejsca, w których mogły się one ukryć. Długo nie trwało, jak na terenie jednej z okolicznych posesji, policjanci zauważyli dwie dziewczyny, które widząc mundurowych rzuciły się do ucieczki. Na nic się to zdało, gdyż szybko zostały zatrzymane. Sprawdzenie ich personaliów w policyjnej bazie potwierdziło, że 15 i 16-latka są poszukiwane i powinny przebywać w placówce wychowawczej.

Miłosne manewry dziennikarki na urodzinach kurortu w Juracie. Tadla kusi męża
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE