Ratownictwo medyczne w  Bydgoszczy

i

Autor: Dorota Lakner/Radio Eska Ratownictwo medyczne w Bydgoszczy

Nie wiesz jak udzielić pierwszej pomocy? Sięgnij po specjalną broszurę lub aplikację na telefon [AUDIO]

2017-01-21 13:41

Instrukcje jak postępować w przypadku zagrożenia życia lub zdrowia przygotowały Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Bydgoszczy i Komenda Wojewódzka Policji.

Znajdują się tu informacje mi.n o resuscytacji krążeniowo-oddechowej, ranach, złamaniach. Dowiecie się także jak reagować w przypadku podejrzenia zawału mięśnia sercowego czy zadławienia.

-Często mieszkańcy nie wiedzą nawet jak reagować w przypadku drobnych obrażeń ciała. Rodzina stoi i patrzy na krwotok np. z żylaka i nikt nie wie co zrobić. Postępowanie w przypadku rzeczywistego zagrożenia życia, może stanowić dla nich nie lada wyzwanie - mówi Krzysztof Wiśniewski, rzecznik pogotowia ratunkowego w Bydgoszczy.

Dlatego służby ratunkowe robią wszystko, by uświadomić, jak ważna jest pierwsza pomoc. Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego organizuje liczne kursy.

-Bardzo chętnie uczestniczymy w takich szkoleniach. Przeprowadzamy je w szkołach, przedszkolach ale także w firmach. Dzieci bardzo szybko się uczą tej pierwszej pomocy. Mam nadzieję, że doczekam takich czasów, żeby w szkołach była obowiązkowa nauka pierwszej pomocy.

Rok temu ukazała się broszura "Pierwsza pomoc. Ratownictwo medyczne".

-Jest bardzo łatwa w użyciu, mało słów, dużo zdjęć. Myślę, że warto się nią zainteresować- dodaje Krzysztof Wiśniewski.

Broszurę lub aplikację na telefon można pobrać bezpłatnie TUTAJ

Z Krzysztofem Wiśniewskim rozmawiała reporterka radia Eska Lidia Rachwalska.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE