Nie żyje 17-letni strażak. Kuba Kusowski przegrał walkę z nowotworem

2021-11-29 11:27
Nie żyje 17-letni druh z OSP Piaski. Kuba Kusowski przegrał walkę z nowotworem
Autor: OSP Piaski, pixabay.com Nie żyje 17-letni druh z OSP Piaski. Kuba Kusowski przegrał walkę z nowotworem

Z powiatu grudziądzkiego docierają bardzo przykre informacje. Kilka dni temu zmarł druh OSP Piaski, Kuba Kusowski. 17-latek od dłuższego czasu walczył ze złośliwym nowotworem kręgosłupa.

Nie żyje 17-letni druh z OSP Piaski. Kuba Kusowski przegrał walkę z nowotworem

Ta wiadomość wstrząsnęła mieszkańcami woj. kujawsko-pomorskiego. W sobotę (27 listopada) Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej w Piaskach poinformował o śmierci jednego z członków jednostki. Zmarł Kuba Kusowski, który od ponad roku walczył z nowotworem kręgosłupa. - Rodzinie i bliskim zmarłego składamy wyrazy najgłębszego współczucia oraz słowa otuchy i wsparcia. Kuba, nie zapomnimy - czytamy w zamieszczonym na Facebooku komunikacie. 

Zobacz: Nie żyje 39-letni policjant z Grudziądza! Zostawił żonę i synów

Jak przypomina Gazeta Pomorska, Kuba zaczął się gorzej czuć w czerwcu 2020 roku. Najpierw bolała go noga, a następnie kolejne partie ciała, aż doszło do skrzywienia kręgosłupa. Bardzo cierpiał. Nastolatek trafił do szpitala w Grudziądzu, gdzie po wykonaniu rezonansu okazało się, że ma pęknięty kręg lędźwiowy. Kolejne badania potwierdziły najczarniejszy scenariusz. Lekarze wykryli nowotwór złośliwy.

Wtedy rozpoczęła się walka o życie młodego strażaka. Ruszyły zbiórki pieniędzy, bo jedyną szansą był nierefundowany przez NFZ lek. Niestety 17-letni Kuba przegrał swoją najważniejszą walkę w życiu, pozostawiając w głębokim smutku kochających rodziców i kolegów z OSP Piaski.

Sonda
Czy brałeś/brałaś kiedyś udział w zbiórce charytatywnej?
Andrzej Wasilewski po śmierci Artura "Walusia" Walczaka: Trupów będzie więcej.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE