Tego jeszcze nie było

Niesamowite auta zaparkowały w Bydgoszczy! Zobacz zabytkowe STARy [ZDJĘCIA, WIDEO]

2023-08-23 20:41

75 lat temu w fabryce w Starachowicach rozpoczęła się produkcja samochodów marki STAR. To jeden z powodów, dla których tegoroczna, dziewiąta już Legenda STARa, czyli zlot pojazdów zabytkowych, jest wyjątkowa. Impreza wystartowała w Bydgoszczy, a zakończy się w Starachowicach.

Konwój STARa przyjechał do Bydgoszczy

Bydgoszcz była pierwszym przystankiem na trasie tegorocznego zjazdu. Zakończy się w Starachowicach, ale po drodze na miłośników zabytkowych aut czeka sporo atrakcji.

- To STAR 66 z 1962 r., ale po modyfikacji wojskowej zyskał symbol 660 M1. Służył w Bydgoszczy, a u mnie się uchował - opowiada nam o swoim aucie jeden z kolekcjonerów, pan Sławek. - Na co dzień jeździ nim zięć - dodaje.

- W tym roku przejechaliśmy 800 km, byliśmy na zlotach w Darłówku, pod Włocławkiem, teraz w Bydgoszczy - mówi pan Łukasz. - Jestem żołnierzem zawodowym, a teść zaraził mnie pasją do pojazdów wojskowych, ma sporą kolekcję - dodaje.

23 sierpnia auta zaparkowały we Włocławku przed Halą Mistrzów, 24 sierpnia przed Politechniką Warszawską, 25 sierpnia pojawią się w Radomiu, a potem już będą rządzić w Starachowicach. Tu na zlocie zaprezentuje się 190 pojazdów, w tym ponad 80 ciężarówek.