Ogromny pożar koło znanego hotelu! Ewakuacja i ogromne straty

i

Autor: CC Pixabay.com / licencja Creative Commons / Zdjęcie ilustracyjne Ogromny pożar koło znanego hotelu! Ewakuacja i ogromne straty

Groza w powiecie świeckim

Poważny pożar koło znanego hotelu! Ewakuacja i ogromne straty

2022-07-27 8:23

Pożar w Polednie w powiecie świeckim (woj. kujawsko-pomorskim) pojawił się we wtorek (26.07.2022 r.) w godzinach wieczornych. Komenda Wojewódzka PSP w Toruniu podaje, że konieczna była ewakuacja gości Pałacu Poledno, który sąsiaduje z płonącym wielorodzinnym drewnianym budynkiem mieszkalnym. Dziewięć osób straciło dach nad głową.

Strażacy z Komendy Wojewódzkiej PSP w Toruniu informują, że pożar pojawił się we wtorek (26.07.2022 r.) ok. godziny 22:00. Płonął drewniany budynek mieszkalny, sąsiadujący z hotelem Pałac Poledno. Na miejscu trwała akcja gaśnicza. - Z budynku ewakuowało się 9 osób, prewencyjnie z hotelu ewakuowano 30 osób. Część gości wróciło do hotelu. Na miejscu 8 zastępów SP - informowali po godzinie 22:00 strażacy. Ogniomistrz Michał Goliński z KPSP w Świeciu przekazał w rozmowie z portalem extraświecie.pl, że z płonącego drewnianego budynku ewakuowało się ostatecznie dziewięcioro mieszkańców, którzy dodatkowo wynieśli butlę z gazem.

Czytaj też: Seniorka zobaczyła miejsce, gdzie zostanie pochowana. Prawie zemdlała! Słowa proboszcza oburzają

Pożar koło Pałacu Poledno. Ogromne straty, oni stracili dach nad głową

Jak podaje portal extraświecie.pl - 9 osób, które ewakuowało się z drewnianego budynku straciło dach nad głową. Przyczyną pożaru było zwarcie instalacji elektrycznej, a działania strażaków trwały ponad 6 godzin. 

- Część mieszkańców znalazła schronienie u rodzin, a jedna osoba u sołtysa. Na razie nie dysponujemy szacunkowymi stratami. Na pewno są bardzo duże - podkreślił ogniomistrz Michał Goliński w rozmowie z wyżej wspominanym portalem.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - [email protected].

Sonda
Czy byłeś kiedyś świadkiem pożaru?
Tragedia 72-letniego zegarmistrza. Spłonął mu dom, stracił w pożarze wszystko
Nasi Partnerzy polecają