Okradała ogródki działkowe z... ozdób! 30-latka usłyszała długą listę zarzutów

2019-09-11 14:12 AG
Okradała ogródki działkowe z... ozdób! 30-latka usłyszała długą listę zarzuty
Autor: pixabay.com

Kryminalni z Więcborka zatrzymali 30-letnią mieszkankę gminy Więcbork, która wielokrotne kradła różnego rodzaju wyposażenie na ogródkach działkowych w Wituni. Na trop kobiety policjanci wpadli dzięki współpracy z miejscowymi działkowcami. Kobieta usłyszała już łącznie 10 zarzutów kradzieży mienia.

Do więcborskich policjantów od jakiegoś czasu napływały niepokojące sygnały od właścicieli ogródków działkowych o kradzieżach mienia  z terenu ich działek. Ginęły m.in. różnego rodzaju figurki, donice, a także rośliny ozdobne.

Pracujący nad sprawami kradzieży funkcjonariusze, przy pomocy informacji uzyskanych o miejscowych działkowców wpadli na trop grasującego po działkach złodzieja. Okazała się nią 30-letnia mieszkanka gminy Więcbork. Kobieta została zatrzymana i trafiła do policyjnego aresztu. Jak ustalono, w okresie od października 2018 roku do sierpnia 2019 przywłaszczyła sobie mienie na łączną sumę około 7 tysięcy złotych. Na podstawie zgromadzonego materiału śledczy przedstawili sprawczyni łącznie 10 zarzutów kradzieży.

Policjanci odzyskali również część skradzionych przedmiotów, które trafiły do prawowitych właścicieli.

Jedność sąsiedzka oraz troska o wspólne dobro połączona z zaangażowaniem miejscowych policjantów przyczyniła się do ujawnienia sprawczyni kradzieży mienia i przerwania jej przestępczej działalność.