Otylia Jędrzejczak na budowie basenu Astoria w Bydgoszczy [ZDJĘCIA]

2020-06-30 19:50 EIB

Budowę olimpijskiej Astorii odwiedziła dziś Otylia Jędrzejczak. – Liczę na to, że wkrótce będziemy się tu spotykać na wielu zawodach i obserwować najbardziej utalentowanych sportowców – powiedziała olimpijska mistrzyni. Zaawansowanie prac to ponad 90 procent. Otwarcie basenu planowane jest jesienią.

Budowa olimpijskiej Astorii jest już na finiszu. Zrealizowano ponad 90 procent prac. Ze względu na epidemię koronawirusa wykonawca będzie prowadził prace wykończeniowe w okresie wakacji. Dotyczą one przede wszystkim robót związanych z ruchomym dnem i zatapialnym pomostem. Dzięki tej nowoczesnej technologii części basenu będzie można podzielić na strefy o zróżnicowanej głębokości. Będzie to sprzyjać udostępnieniu obiektu mieszkańcom. Bydgoszczanie skorzystają z nowej Astorii jesienią.

ZOBACZ: Basen Astoria będzie miał ruchomy dach [ZDJĘCIA]

W wtorek (30 lipca) inwestycję odwiedziła Otylia Jędrzejczak

- Bydgoszcz słynęła i nadal ma naprawdę bardzo dobrych zawodników. Również województwo kujawsko-pomorskie ma młodych, ambitnych sportowców. Taki obiekt w regionie był bardzo potrzebny. Liczę, że nie raz będziemy mogli się w nim spotykać na zawodach i przede wszystkim obserwować cudowne talenty – podkreślała olimpijska mistrzyni.

Otylia Jędrzejczak składa życzenia świąteczne

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

- Tacy ambasadorowie bydgoskich inwestycji to szczególny powód do satysfakcji dla miasta i wykonawcy – podkreślał prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski. – Już na etapie przygotowania projektu nasza nowa Astoria otrzymała pozytywną opinię i rekomendację z Polskiego Związku Pływackiego jako obiekt treningowy, szkoleniowy z możliwością organizacji Mistrzostw Polski, Pucharu Polski, Mistrzostw Europy Juniorów: w pływaniu, piłce wodnej, pływaniu synchronicznym zgodnie z przepisami FINA. Wykorzystamy jak najlepiej te możliwości i jednocześnie szeroko udostępnimy Astorię bydgoszczanom.

PRZECZYTAJ: Nowoczesna Astoria. Jak będą wyglądać jej wnętrza? [ZDJĘCIA]

Nowa Astoria to największym basenem w regionie. Jego niecka ma parametry basenu olimpijskiego zgodne z FINA. Tory o długości 50 metrów zapewnią wkrótce możliwość profesjonalnego treningu najlepszym sportowcom. Pływacy będą mogli odbywać zgrupowania na miejscu. W kompleksie funkcjonować będą m. in. przystań kajakowa, hala rozgrzewkowa, siłownia, szatnie, sale odnowy biologicznej, niecka do treningu pływackiego indywidualnego, magazyny na sprzęt. Znajdą się również hangary na kajaki sportowe i rekreacyjne. Miejscowo przegłębione dno do głębokości 6 metrów sprawi też, że Astoria będzie doskonałym miejscem do treningu dla nurków, w tym służb ratowniczych.

W budowanym kompleksie przy wykorzystaniu wszystkich funkcji i pomieszczeń łącznie będzie mogło przebywać ok. 1000 osób w tym na widowni basenu ok. 500 osób. Obiekt posiada dodatkowe pomieszczenia dla sędziów, trenerów, lekarza, pomiaru czasu i spikera dla organizacji zawodów.

Kompleks Astorii składa się z budynku głównego hali basenowej oraz budynku hangaru na kajaki. W ramach umowy realizowane są również:

  • Parkingi
  • Drogi wewnętrzne wraz ze zjazdami i zatoką autobusową
  • Oświetlenie

W kolejnych latach obok basenu  planowana jest jeszcze budowa dużej zewnętrznej strefy rekreacji.