Pieniądze z 2020 roku są felerne?! Tym bilonem nie da się płacić. Urzędnicy są ZSZOKOWANI

2020-11-04 7:44
Pieniądze z 2020 roku są felerne?! Tym bilonem nie da się płacić. Urzędnicy są ZSZOKOWANI
Autor: Pixabay Pieniądze z 2020 roku są felerne?! Tym bilonem nie da się płacić. Urzędnicy są ZSZOKOWANI

Urzędnicy z Grudziądza w ostatnim czasie otrzymywali wiele sygnałów od kierowców parkujących w strefie płatnego parkowania o wystąpieniu problemu przy płaceniu bilonem w parkometrach. - Sytuację tę potwierdził Zarząd Dróg Miejskich u operatora parkometrów - mówi Beata Adwent, rzecznik prasowa Urzędu Miasta Grudziądz.

Problemy z płaceniem za parkowanie. Powodem są monety datowane na 2020 rok

Okazuje się, że płacąc monetami datowanymi na 2020 rok występuje problem z rozpoznaniem takiego bilonu w automacie. Podobne sytuacje mają miejsce w całej Polsce, nie tylko w Grudziądzu.

- Z informacji do których udało się dotrzeć wynika, że problem z rozpoznawaniem niektórych monet przez parkometry spowodowany jest zastosowaniem innego stopu metalu do produkcji bilonu z 2020 roku - wyjaśnia Adwent.

Strefa płatnego parkowania w Grudziądzu. Pojawiły się problemy z płaceniem w parkometrach

- Wykonawca obsługujący grudziądzką strefę płatnego parkowania tj. firma City Parking Group S.A. został poinformowany o konieczności skalibrowania urządzeń pod kątem nowych monet wprowadzonych do obiegu - wyjaśnia Beata Adwent, rzecznik prasowa Urzędu Miasta Grudziądz i dodaje: - Zdaniem producenta parkometru, aby tę sytuację naprawić należy zaktualizować czytniki monet oraz zmienić oprogramowanie w parkometrach. Pierwsze aktualizacje czytników w naszym mieście odbędą się na przełomie listopada i grudnia.

Z powodu wystąpienia wspomnianych utrudnień urzędnicy zachęcają do korzystania z innych, dostępnych form płatności za parking na terenie miasta.

Płatności za parkowanie pojazdów w strefie płatnego parkowania można dokonywać przy użyciu kart płatniczych w parkometrze, a także za pomocą aplikacji dostępnych w telefonach.

Szalony rajd kierowcy Kaczyńskiego
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE