Pijana 18-latka ukradła auto i wjechała w barierki! To dopiero początek jej kłopotów

i

Autor: KPP Żnin

Nocny rajd

Żnin: Pijana 18-latka ukradła auto i wjechała w barierki! To dopiero początek jej kłopotów

2023-07-28 7:00

Skrajnie nieodpowiedzialnym zachowaniem wykazała się 18-letnia żninianka, która pod wpływem alkoholu i bez prawa jazdy wsiadła za kierownicę. - Jazdę zakończyła rozbijając pojazd na barierach - ujawnia policja. To nie wszystkie jej przewinienia!

Do zdarzenia doszło w nocy (25 lipca) przed godziną 1.00, do żnińskiej jednostki policji, wpłynęło zgłoszenie o pojedzie, którego kierujący uderzył w bariery na ulicy Klemensa Janickiego w Żninie.

- Policjanci ustalili, że vw kierowała 18-letnina żninianka, która nie posiada prawa jazdy, a badanie alkomatem wykazało ponad promil alkoholu w organizmie. Dodatkowo zabezpieczono od niej krew do badań laboratoryjnych. Na szczęście nie odniosła obrażeń w wyniku tego zdarzenia. Jak się później okazało, młoda kobieta wykorzystała nieuwagę domowników i zabrała klucze od pojazdu. Nie zważając na swój stan, postanowiła wyjechać na drogę - wyjaśnia rzecznik KPP w Żninie.

Po wytrzeźwieniu 18-latka usłyszała zarzut kierowania w stanie nietrzeźwości oraz kradzieży pojazdu, za co grozi jej do 10 lat pozbawienia wolności. Odpowie również za jazdę bez uprawnień.

Sonda
Czy kary dla pijanych kierowców powinny być wyższe?
Chcą zaatakować Polskę? Raport Złotorowicza Prof. Władymir Ponomariow