Pływacy z Bydgoszczy  najlepsi! Nie dali szans zawodnikom z całego województwa. [WIDEO]

i

Autor: Rafał Frydrych Pływacy z Bydgoszczy najlepsi! Nie dali szans zawodnikom z całego województwa. [WIDEO]

Pływacy z Bydgoszczy najlepsi! Nie dali szans zawodnikom z całego województwa [WIDEO]

2017-01-23 11:02

Pływacy z Bydgoszczy zdominowali Indywidualne Mistrzostwa Województwa Kujawsko-Pomorskiego w pływaniu, które rozegrano na basenie w Rypinie. Nasi zawodnicy zdobyli łącznie 181 medali.

Największym dorobkiem medalowych krążków mogą pochwalić się pływacy MUKS "Piętnastki". Wywalczyli 86 medali – 32 złote, 27 srebrnych i 27 brązowych. Oprócz MUKS „Piętnastki”, Bydgoszcz reprezentowali pływacy Astorii, MKS-63, Tytana-65, Rekina i UKS Osowa Góra.

Rywalizowano w czterech kategoriach wiekowych, na 14 dystansach, we wszystkich stylach pływackich oraz w sztafetach. W sumie, w zawodach wzięło udział niemal trzystu zawodników z 20 klubów z całego województwa kujawsko-pomorskiego.

- Bydgoszcz od kilku lat jest przodującym miastem, jeśli chodzi o pływanie. W rywalizacji starszych zawodników, góruje zdecydowanie fordońska "Piętnastka". Wśród młodszych pływaków, doskonale radzą sobie zawodnicy MKS-63 za Szwederowa. Wyniki tegorocznych mistrzostw województwa to nie zaskoczenie. Bydgoszcz systematycznie przewodzi w naszym regionie – mówi Daniel Grzyb, wiceprezes do spraw sportowych Kujawsko-Pomorskiego Związku Pływackiego.

O corocznej imprezie, która wyłoniła najlepszych w tym sezonie pływaków w naszym regionie, mówi przedstawiciel Kujawsko-Pomorskiego Związku Pływackiego i naczelnik zawodów, Daniel Grzyb. Zobaczcie wideo:

Materiał wideo przygotował reporter Radia Eska, Rafał Frydrych.

Czytaj także: Chcesz zostać wolontariuszem podczas lekkoatletycznych Mistrzostw Europy? Podpowiadamy jak to zrobić [INFORMATOR]

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE