Podróbki za 3 mln złotych w Fordonie! Sprzedawca chciał wykiwać producentów aut!

2020-02-27 12:40
Ponad 3 tysiące sztuk podrobionych kluczyków od aut różnych marek
Autor: KWP Bydgoszcz Ponad 3 tysiące sztuk podrobionych kluczyków od aut różnych marek

Ponad 3 tysiące sztuk podrobionych kluczyków od aut różnych marek, a także inne przedmioty, zabezpieczyli policjanci z bydgoskiej komendy zwalczający przestępczość gospodarczą. „Podróbki” były dostępne w sklepie na terenie Bydgoszczy. Trwa postępowanie w sprawie naruszenia prawa o własności przemysłowej.

Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy ustalili, że na terenie miasta sprzedawane są "podróbki" kluczyków do stacyjek od aut znanych marek. Z informacji wynikało również, że wymienione przedmioty znajdują się na półkach sklepu oraz sprzedawane są przez internet.

Funkcjonariusze pojechali do punktu handlowego na terenie Fordonu, gdzie przeprowadzili przeszukanie. Ustalenia się potwierdziły. Jak się okazało, sklep oferował do sprzedaży (stacjonarnie i przez internet) kluczyki, a także piloty oraz inne przedmioty, które oznaczone były podrobionymi i zastrzeżonymi znakami towarowymi firm motoryzacyjnych. Łącznie policjanci zabezpieczyli ponad 3 tysiące sztuk nielegalnego towaru. Przedstawiciele pokrzywdzonych firm oszacowali, że w przypadku, gdyby właściciel sklepu wprowadził do obrotu nielegalny towar straty producentów kluczyków mogłyby sięgnąć trzech milionów złotych. Do sprawy naruszenia przepisów z ustawy o ochronie prawo własności przemysłowej kilka osób zostało przesłuchanych w charakterze świadka.

W ten sposób policjanci zapobiegli stratom, które mogliby ponieść producenci kluczyków. Teraz o losie właściciela sklepu zadecyduje już prokurator. Sprzedaż „podróbek” zagrożona jest karą pozbawienia wolności do 2 lat, a jeżeli jest to stałe źródło dochodu nawet do 5 lat więzienia.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Siedział za morderstwo 17 lat. Teraz posiedzi za napady [ZDJĘCIA]

Mistrz kierownicy na ulicach Poznania
EIB
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE