Policja - zdjęcie poglądowe

i

Autor: Ania Gołata

Sceny jak z filmu akcji!

Policyjny pościg za bmw w Bydgoszczy! 51-latek zakończył swój rajd uderzając w radiowóz

2023-01-16 19:50

Sceny jak z amerykańskiego filmu akcji w Bydgoszczy. 51-letni kierowca bmw przez kilka kilometrów uciekał w poniedziałek, 16 stycznia ulicami miasta przd policją. Nie zatrzymał się wcześniej do kontroli, bo miał sądowy zakaz prowadzania pojazdów. Swój rajd zakończył uderzając w jeden z radiowozów.

Policyjny pościg za bmw w Bydgoszczy! 51-latek swój raj zakończył uderzając w radiowóz

Policjanci chcieli zatrzymać kierowcę do kontroli drogowej. Ten jednak zignorował wszelkie sygnały i nie zatrzymał się. Radiowozy ruszyły więc w pościg. Mężczyzna prowadzący bmw wjechał ostatecznie w jedno z policyjnych aut. Okazało się, że ma sądowy zakaz prowadzenia pojazdów - powiedziała PAP kom. Lidia Kowalska z zespołu prasowego KWP w Bydgoszczy.

Rajd mężczyzny przez centrum miasta był dość długi, bo rozpoczął się na Glinkach, a zakończył się przy Trasie Uniwersyteckiej. Mężczyzna przejechał więc kilka kilometrów.

- 51-letni kierowca był trzeźwy. Został jednak zbadany na obecność innych substancji w organizmie. W wyniku uderzenia w radiowóz nikomu nic się nie stało, więc zostanie to zakwalifikowane jako kolizja. Mężczyzna odpowie jednak za to, że pomimo dawania sygnałów świetlnych i dźwiękowych nie zatrzymał się do kontroli drogowej, a także za złamanie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów - wskazała kom. Kowalska.

Przestępstwo kierowania pojazdami mechanicznymi wbrew orzeczonemu zakazowi zagrożone jest karą pozbawienia wolności do pięciu lat.

Sonda
Czy byłeś/aś kiedykolwiek świadkiem policyjnego pościgu?
Olsztyn. Złodziej grasował w hali garażowej. Poszukuje go policja
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany