Potężny wiatr w Bydgoszczy i regionie! IMGW wydaje żółty alert pogodowy [14.01.2022]

i

Autor: pixabay.com Bardzo silny wiatr w Bydgoszczy i regionie! IMGW: "Zagrożenie zdrowia i życia"

Potężna wichura przejdzie przez Bydgoszcz i region! IMGW: "Zagrożenie zdrowia i życia" [16-17.02.2022]

2022-02-16 16:36

Uwaga mieszkańcy Bydgoszczy i województwa kujawsko-pomorskiego! Jest alert IMGW dla regionu. Meteorolodzy ostrzegają przed silnym wiatrem, w porywach nawet do 100 km/h! Szczegóły przekazało Bydgoskie Centrum Zarządzania Kryzysowego.

Ostrzeżenie IMGW dla Bydgoszczy! Przez miasto przejdzie niszczycielski wiatr [16-17.02.2022]

Ostrzeżenie IMGW dla Bydgoszczy i okolic obowiązuje od czwartku (17.02.2022) od godziny 3:00 w nocy. Synoptycy Instytutu ogłosili żółty alert dla całego województwa kujawsko-pomorskiego. Zagrożenie potwierdza Bydgoskie Centrum Zarządzania Kryzysowego.

- Na terenie miasta Bydgoszczy i powiatu bydgoskiego do godz. 18:00 dnia 17.02.2022 r. prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości około 45 km/h, w porywach do 100 km/h, z zachodu. Możliwa burza. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 80%. Stopień zagrożenia: 2 - czytamy w komunikacie.

Zobacz: Niszczycielski orkan Dudley przejdzie przez Polskę! Wichury do 100 km/h, burze i ulewy!

Co oznaczają ostrzeżenia drugiego stopnia?

Zgodnie z definicją IMGW ostrzeżenie drugiego stopnia oznacza, że przewiduje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Niebezpieczne zjawiska lub skutki ich wystąpienia w silnym stopniu ograniczają prowadzenie działalności. Spodziewaj się zakłóceń w codziennym funkcjonowaniu. Zalecana duża ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej. Przestrzegaj wszystkich zaleceń wydanych przez służby ratownicze w sytuacji zagrożenia. Dostosuj swoje plany do warunków pogodowych.

Sonda
Czy pogoda wpływa na Twoje samopoczucie?
Zima w Bydgoszczy. Fatalne warunki na drogach
Nasi Partnerzy polecają