Powstaje kolejny hotel na mapie Bydgoszczy [ZDJĘCIA]

2020-01-08 7:41 EiB

Budynek biurowy u zbiegu ulic Bernardyńskiej i Stary Port zmienia swą funkcję. Wysokościowiec staje się kolejnym hotelem. Kontynuowane są też inne inwestycje w tej części miasta.

Hotel będzie mieścił się w zrewitalizowanym budynku przy ul. Bernardyńskiej 13, który dotychczas pełnił rolę 8-piętrowego (10-kondygnacyjnego) biurowca. Wybudowano go w 1964 roku. Był wówczas jednym z pierwszych wysokościowców budowanych w centrum Bydgoszczy. W okolicach ronda Jagiellonów. W 1965 roku oddano do użytku biurowiec Urzędu Wojewódzkiego, a trzy lata później obecny gmach Banku Pocztowego. Przez lata obiekt przy ul. Bernardyńskiej był siedzibą firmy Projprzem (obecnie spółki wchodzącej w skład grupy Immobile), która przeniosła się do nowoczesnego biurowca na pl. Kościeleckich. Powierzchnia budynku przy ul. Bernardyńskiej to około 3 tysiące metrów kwadratowych.

Projekt zakłada zastosowanie dużej liczby przeszkleń w górnej części budynku, natomiast na dolnych kondygnacjach dominować mają okładziny w ceglastym kolorze. Prace budowlane rozpoczęły się w połowie ubiegłego roku. Obecnie trwają już przygotowania do ułożenia nowych materiałów na elewacji oraz szereg robót nad dostosowaniem obiektu do standardów hotelowych.

W tej części miasta kontynuowane są też inne inwestycje. Wzniesiona została konstrukcja zupełnie nowego budynku mieszkalno-usługowego przy ul. Stary Port 15. W ubiegłym roku zakończył się też konserwatorski remont elewacji zabudowań Narodowego Banku Polskiego. Wcześniej odnowiona została elewacja budynku przy ul. Stary Port 19. W sąsiedztwie rzeki po drugiej stronie ul., Bernardyńskiej remontowane będą natomiast zabytkowe zabudowania szpitalne.