Pożar fabryki styropianu w Świeciu! Straty są gigantyczne [ZDJĘCIA]

Do pożaru w fabryce styropianu w Świeciu doszło wczoraj (10 czerwca). Na szczęście ogień udało się dość szybko opanować, jednak straty są bardzo duże. Jak wyjaśnia nam straż pożarna, spłonęły hala produkcyjna i magazynowa. Jak doszło do pojawienia się ognia?

Pożar w fabryce styropianu przy ul. Chmielniki wybuch wczoraj (10 czerwca) ok. godziny 17. Rzecznik prasowy KP PSP w Świeciu wyjaśnił, że ogień pojawił się w jednym z budynków na terenie wytwórni styropianu.

Zobacz: Świecie. Pożar w fabryce styropianu. Dym widoczny nawet nad autostradą A1 [AKTUALIZACJA]

- Pożar został ugaszony po godz. 20. Na miejscu nadal pracowała jedna jednostka, która dozorowała teren. Nasze działania pozwoliły na uratowanie hali do cięcia styropianu oraz magazynu wyrobów gotowych - wskazał mł. bryg. Puchowski.

Dodał, że niestety ogień spowodował zupełnie zniszczenie hali produkcyjnej i magazynowej, w której składowane były produkty służące do wytwarzania styropianu - Nikt z pracowników zakładu nie ucierpiał w wyniku tego zdarzenia. Przyczyny pożaru będą ustalane przez biegłego - powiedział PAP oficer prasowy KP PSP w Świeciu.

Pożar w Pruszkowie
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE