Straż

i

Autor: hak, Radio Eska

Niewyobrażalna tragedia

Pożar i potężny wybuch w stolarni w Osiu! Ciało 61-letniego pracownika wyleciało na zewnątrz

2023-02-07 11:54

Ta tragedia wstrząsnęła mieszkańcami powiatu świeckiego. Pod koniec stycznia 2023 roku w stolarni w Osiu doszło do pożaru. Niestety zginął jeden z pracowników. Teraz Okręgowy Inspektorat Pracy w Bydgoszczy ujawnia wstrząsające szczegóły śmierci 61-latka.

Przypomnijmy - do zdarzenia doszło 28 stycznia późnym popołudniem w zakładzie OKK Otlewski w Osiu, produkującym meble. W zakładowej kotłowni doszło do wybuchu i pożaru. Eksplozja była tak silna, że wyrzuciła na zewnątrz 61-letniego pracownika, który wpadł do kontenera z odpadami do spalenia. Mężczyzna nie przeżył... Zniszczeniu uległa część budynku kotłowni i pomieszczenia magazynowego, gdzie składowano trociny.

Zobacz: Osie: Tragiczny pożar w kotłowni, jedna osoba nie żyje

Jak ujawnia "Extra Świecie", ze wstępnych ustaleń podanych przez strażaków tuż po tragedii wynikało, że prawdopodobnie doszło do wybuchu pyłu w pomieszczeniu.

Kilka dni po wypadku te podejrzenia potwierdził Okręgowy Inspektorat Pracy w Bydgoszczy w swoim styczniowym raporcie. Inspektorat został powiadomiony o nim przez policję.

- Podczas ręcznego zasypywania trocin do zbiorników przykotłowych, doszło do eksplozji pyłu drzewnego. W wyniku doznanych urazów mężczyzna poniósł śmierć na miejscu zdarzenia - czytamy. Śledztwo w sprawie przyczyn wypadku prowadzi Prokuratura Rejonowa w Świeciu.

Sonda
Czy kiedykolwiek udzielałeś/aś komuś pomocy po pożarze?
Niepublikowane nagranie z pożaru w koszalińskim escape roomie
Nasi Partnerzy polecają