Kolejny taki przypadek

Pożar węgla na wagonach w Laskowicach! Akcja gaśnicza trwała kilka godzin [ZDJĘCIA]

2023-02-02 11:56

Groźne zdarzenia w powiecie świeckim! W środę, 1 lutego w Laskowicach strażacy zostali wezwani do pożaru węgla na wagonach. Jak ujawnia lokalny portal, to nie pierwszy tego typu przypadek. Ostatnio do podobnego zdarzenia doszło w Warlubiu.

Pożar węgla na wagonach w Laskowicach! Akcja gaśnicza trwa kilka godzin

Jak informuje "Extra Świecie", do zdarzenia doszło w środę około godz. 14:30 niedaleko Laskowic (gmina Jeżewo). To wtedy maszynista pociągu z 38 wagonami wyładowanymi węglem kamiennym zauważył unoszący się dym i wezwał straż pożarną.

- Jako pierwsze wyruszyły dwa zastępy z komendy w Świeciu. Kiedy zjawiły się w Laskowicach, pociąg właśnie wjeżdżał na stację. Tam się zatrzymał, aby można było przeprowadzić akcję gaśniczą - mówił dziennikarzom asp. Marcin Klemański z komendy powiatowej straży pożarnej w Świeciu.

Zobacz zdjęcia z akcji gaśniczej!

Jak relacjonuje portal, okazało się, że zagrożony jest ładunek nie na jednym, a na dwóch wagonach, które oddzielało od siebie kilkanaście innych. Wkrótce potem do państwowej straży dołączyło w Laskowicach 5 zastępów z jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej Ratownik ze Świecia oraz z Jeżewa, Buczka, Czerska Świeckiego i Dubielna - wyjaśnia "Extra Świecie".

Akcja gaśnicza trwał ponad 3 godzin. Przyczyną podpalenia miał być samozapłon.

Sonda
Jak oceniasz pracę strażaków?
Groźny pożar na promenadzie w Świnoujściu