Radiowozy policji na sygnałach w Bydgoszczy. O co chodzi? Będzie bardzo głośno [7.05.2021]

2021-05-07 11:53 Anna Gołata
Policja, radiowóz na sygnałach
Autor: mat. policji

Radiowozy policji na sygnałach w Bydgoszczy - w piątek (7.05.2021) w naszym mieście zrobi się bardzo głośno. O co chodzi w tej akcji funkcjonariuszy? Ma to związek z uroczystościami pogrzebowymi asp. Michała Kędzierskiego, zastrzelonego przez 40-letniego bandytę. Policjanci w całym kraju będą oddawać hołd swojemu koledze.

Nie żyje asp. Michał Kędzierski. Policjanci pożegnają go wyjątkową akcją

Policjanci w całym kraju przeżywają żałobę po śmierci asp. Michała Kędzierskiego, zastrzelonego przez bandytę 4 maja w Raciborzu. 40-latek wyciągnął broń i strzelił do 43-letniego funkcjonariusza. Niestety, stróż prawa zginął na miejscu. Uroczystości pogrzebowe zaplanowano na piątek (7.05.2021), a początek o godzinie 12:00. - Nie tylko w Raciborzu, ale Każdy z Nas i w każdej części Polski może pożegnać Michała. W geście solidarności oraz ku czci Policjanta, punktualnie o 12.00 włączmy sygnały świetlne i dźwiękowe, zatrzymajmy się na chwilę i oddajmy honor - apelowali przedstawiciele Śląskiej Policji.

ZOBACZ: Zderzenie autobusu z dostawczakiem pod Bydgoszczą! Na miejscu trzy zastępy straży pożarnej [ZDJĘCIA]

Radiowozy policji na sygnałach w Bydgoszczy. Będzie bardzo głośno!

Hołd zastrzelonemu asp. Michałowi Kędzierskiemu oddadzą także policjanci z Bydgoszczy. - W naszym mieście także zawyją syreny, a funkcjonariusze włączą sygnały świetlne i dźwiękowe w radiowozach. Tak będzie w całym województwie - mówi mł. insp. Monika Chlebicz, rzeczniczka Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy. - 7 maja punktualnie o godzinie 12:00 zatrzymamy się na chwilę i upamiętnimy naszego kolegę - dodaje Chlebicz.

CZYTAJ: W Bydgoszczy pojawił się... pogromca gum! Na czym polega jego praca? [ZDJĘCIA, WIDEO]

Ojciec i syn zatrzymani za atak na policjantów
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE