Ruszyła "Seniorada"

Radosna Parada Kapeluszowa 2023 przeszła ulicami Bydgoszczy! [ZDJĘCIA, WIDEO]

2023-06-11 11:11

W sobotę, 10 czerwca w Bydgoszczy odbyła się 13. edycja kolorowego Przemarszu Kapeluszowego! W tym roku, wyjątkowa parada zainaugurowała "Senioradę", czyli tydzień międzypokoleniowych atrakcji. Biletem wstępu na przemarsz był niezmiennie dobry humor, którego seniorom nigdy nie brakuje. Posiadacze oryginalnych kapeluszy wzięli udział w konkursie o bardzo atrakcyjne nagrody.

Radosna Parada Kapeluszowa 2023 przeszła ulicami Bydgoszczy

Radosna Parada Kapeluszowa 2023 przeszła ulicami Bydgoszczy

Start barwnego korowodu staje się coraz ciekawszą zabawą. Uczestnicy nie tylko zatańczyli wspólnie spektakularnego Poloneza, ale także śpiewali znane i lubiane ludowe piosenki. Zabawie przewodniczyła ubrana w ludowe stroje młodzież z Zespołu Pieśni i Tańca “Płomienie”.

Przemarsz prowadzony przez Orkiestrę Dętą Zespołu Szkół Mechanicznych wyruszył z pl. Praw Kobiet kilkanaście minut po godzinie 12. Pięknie zaprezentował się okrążając bydgoski Stary Rynek.

Następnie ul. Mostową wkroczył na Wyspę Młyńską, gdzie trwał VI Piknik Bydgoskich Organizacji Pozarządowych. Na scenie wydarzenia wręczono nagrody za najpiękniejsze kapelusze, a wybór nie był łatwy. Jednym z uczestników Przemarszu i inauguracji Seniorady był prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski, który przekazał klucze do bram miasta na ręce reprezentantów Rady Seniorów, Młodzieżowej Rady Miasta oraz organizacji społecznych.

Sonda
Gdzie planujesz urlop?