Remont torowiska na ul. Perłowej w Bydgoszczy. Prace nabierają tempa! [ZDJĘCIA, WIDEO]

2022-01-16 9:16
Remont torowiska na ul. Perłowej w Bydgoszczy. Prace nabierają tempa!
Autor: Anna Gołata

Trwa przebudowa torowiska na ul. Perłowej. W pierwszym etapie prac rozbierane jest torowisko, trakcja tramwajowa, słupy, wygrodzenia torowisk i wiaty przystankowe. Wykonawca zakłada, że ten etap inwestycji zostanie zakończony do końca stycznia 2022 r. Jak przebiegają prace? Zobaczcie sami!

Remont torowiska na ul. Perłowej w Bydgoszczy. Prace nabierają tempa

Budowa nowych mostów nad Brdą powiązana jest też z przebudową torowiska na ul. Perłowej. W tym miejscu powstanie nowe torowisko i zmodernizowane zostaną perony przystankowe. Nową nawierzchnię otrzyma też odcinek ulicy Toruńskiej od skrzyżowania z ulicą Spokojna do skrzyżowania z Perłową. Przebudowane zostaną odcinki osiedlowych ulic przyległych do węzła (m.in. część ul. Perłowej).

Zobacz: Basen na bydgoskim Miedzyniu nabiera kształtów. Zaglądamy na plac budowy [ZDJĘCIA, WIDEO]

Dzięki temu w ramach jednego zadania powstaje nowoczesna infrastruktura na całym ciągu komunikacyjnym od Fordońskiej aż do węzła Szarych Szeregów.

- Najpierw rozbierana jest trakcja tramwajowa, słupy, wygrodzenia torowisk i wiaty przystankowe. W dalszej kolejności planowana jest rozbiórka torowiska. Wykonawca zakłada, że ten etap powinien zakończyć się do końca stycznia 2022 r. - informuje ZDMiKP w Bydgoszczy.

Po dokonaniu rozbiórek planowane jest wykonanie nowych fundamentów oraz słupów trakcyjnych. W międzyczasie dowiezione zostaną nowe materiały – szyny i podkłady, które będą wbudowywane sukcesywnie po przygotowaniu wszystkich warstw podbudów.

Wykonawca planuje wykonać torowisko wzdłuż ulicy Perłowej do końca wakacji 2022 r.

Sonda
Czy remont torowiska na ul. Perłowej to dobry pomysł?
Remont torowiska na ul. Perłowej w Bydgoszczy
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE