18-letni nożownik ze Stalowej Woli zatrzymany! Poszło o dziewczynę?

i

Autor: pixabay.com zdjęcie ilustracyjne

Chciał zabić?

Sceny jak z horroru pod Bydgoszczą! 39-latek rzucił się z nożem na mężczyznę i dźgnął go w szyję

2023-07-19 17:45

Sąd Rejonowy w Szubinie w środę, 19 lipca aresztował na trzy miesiące 39-letniego mężczyznę za usiłowanie zabójstwa 32-latka w niedzielę (16 lipca) w Łabiszynie. - Podejrzany dwukrotnie ugodził pokrzywdzonego nożem - ujawnia policja.

Do zdarzenia doszło w niedzielę, 16 lipca przed godz. 17 na ul. Sienkiewicza w Łabiszynie. Sprawca zadał ofierze dwa ciosy nożem - w szyję i twarz. Napastnik uciekł z miejsca przestępstwa.

Wezwani policjanci udzielili pokrzywdzonemu pierwszej pomocy, a następnie pogotowie zabrało go do szpitala. Zaatakowany mężczyzna był w stanie niezagrażającym jego życiu. Funkcjonariusze ustalili, że sprawcą jest mieszkaniec Łabiszyna, a następnie rozpoczęli jego poszukiwania. Jeszcze w niedzielę przed północą poszukiwany sam zgłosił na posterunek policji w Łabiszynie, gdzie został zatrzymany.

Zobacz: 10-letnia Julka utopiła się w jeziorze pod Świeciem. Dramatyczna reanimacja nic nie dała. "Płakali obcy ludzie"

Z wstępnych ustaleń policji wynika, że 39-latek i jego ofiara byli ze sobą skonfliktowani. W sprawie został również zatrzymany 53-letni mieszkaniec Łabiszyna.

Obaj zatrzymani zostali doprowadzeni do prokuratury w Szubinie. Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego, prokurator przedstawił 39-latkowi zarzut usiłowania zabójstwa, a 53-latkowi - utrudniania prowadzenia postępowania karnego. Następnie sąd, na wniosek prokuratora, aresztował obu podejrzanych na trzy miesiące.

Usiłowanie zabójstwa jest zagrożone karą nawet dożywotniego pozbawienia wolności, a utrudnianie postępowania - karą do pięciu lat więzienia.

Sonda
Czy uważasz, że praca w policji jest trudna?
Podejrzany o morderstwo Anastazji zatrzymany! Grecka policja podaje szczegóły