Taśma policyjna, zdjęcie poglądowe

i

Autor: MAREK KUDELSKI/ SUPER EXPRESS Zwłoki młodej dziewczyny w zaroślach! Przerażające odkrycie w lesie pod Więcborkiem - zdjęcie ilustracyjne

dramat!

Seniorka wyszła i długo nie wracała. 88-latkę znaleziono w lesie

2023-09-15 7:51

Historia 88-letniej mieszkanki województwa śląskiego mogła mieć tragiczne zakończenie. Jak informują mundurowi, kobieta poszła do lasu na grzyby i zabłądziła. Zrozpaczona rodzina próbowała szukać seniorki na własną rękę, jednak, gdy to nie pomogło, na miejsce wezwano policję.

We wtorek (12 września) około 20:15 oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Tucholi otrzymał zgłoszenie o zaginięciu 88-letniej kobiety, która o godzinie 17:00 poszła do lasu na grzyby w rejonie Śliwic i nie powróciła na noc do miejsca przebywania.

- Rodzina przez pierwsze godziny próbowała na własną rękę odnaleźć kobietę. Jednak wszelkie działania bliskich nie przynosiły zamierzonego skutku. Zaginiona nie posiadała przy sobie telefonu komórkowego. Rodzina ostatecznie powiadomiła o zdarzeniu policję - wyjaśnia rzecznik.

Na miejsce zostali skierowani policjanci z Tucholi oraz podległych posterunków. Mundurowi postanowili wytypować i sprawdzić kilka miejsc na wskazanym terenie leśnym. Dzięki ich dobrej znajomości topografii terenu właśnie w jednym z nich, pomimo pory nocnej, odnaleźli zaginioną kobietę. 88-latka była wymęczona, ale nie wymagała pomocy medycznej. Odnaleziona kobieta powiedziała funkcjonariuszom, że będąc w lesie straciła orientacje w terenie i nie mogła odnaleźć drogi powrotnej.

Dzięki szybkim oraz odpowiednim działaniom funkcjonariuszy kobieta cała i zdrowa wróciła pod opiekę rodziny.

Sonda
Czy angażujesz się w pomoc w poszukiwaniach zaginionych?
Dramatyczna akcja ratunkowa w Płocku. Policjant uratował tonącego 31-latka