Seniorka uwierzyła fałszywym policjantom! Straciła wszystkie oszczędności

2021-12-10 7:54
Krosno: Kolejna ofiara metody „na policjanta”. Seniorka uwierzyła w zmyśloną historię
Autor: pixabay.com Seniorka uwierzyła fałszym policjantom! Straciła wszystkie oszczędności

Grudziądzcy kryminalni zatrzymali oszustów działających metodą „na policjanta”. 18- i 21-latek wyłudzili od grudziądzkiej seniorki 25 tys. zł. Sąd już areszt obu na 3 miesiące. Teraz za oszustwo grozi im kara do 8 lat pozbawienia wolności!

Grudziądz. Fałszywi policjanci oszukali seniorkę!

W połowie listopada 75-letnia grudziądzanka odebrała telefon stacjonarny i usłyszała w nim głos kobiety podającej się za pracownika poczty, która oświadczyła, że jest do niej przesyłka… musi tylko podać adres zamieszkania.

Zobacz także: Nastolatek wjechał rowerem na świeżo wylany beton! Gigantyczne straty

- Kobieta podała adres. Po chwili na ten sam telefon zadzwonił mężczyzna podający się za policjanta. Twierdził, że rozpracowuje grupę przestępców i dla bezpieczeństwa pokrzywdzona powinna przekazać policji zgromadzone środki pieniężne - wyjaśnia rzecznik grudziądzkiej policji.

75-latka wypłaciła z banku pieniądze, a następnie pozostawiła je w umówionym miejscu. Ostatecznie grudziądzanka przekazała oszustom 25 tys. zł. Prawdziwi funkcjonariusze ustalili personalia podejrzanych o udział w oszustwie i miejsce, gdzie przebywają. Do zatrzymania doszło w poniedziałek, 6 grudnia w jednym z hoteli na terenie Warszawy. W pokoju hotelowym zabezpieczono również kilkadziesiąt tysięcy złotych oraz dolary amerykańskie.

Zatrzymanymi okazali się mieszkańcami Gdańska w wieku 18 i 21 lat. Mężczyźni zostali przewiezieni do grudziądzkiej policji, gdzie trafili do policyjnego aresztu.

Zebrany przez kryminalnych materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie sprawcom zarzutu oszustwa. Wczoraj policjanci doprowadzili obu oszustów do prokuratury, gdzie po przesłuchaniu zawnioskowano o ich tymczasowe aresztowanie.

Sonda
Jak oceniasz pracę polskiej policji?
Express Biedrzyckiej - Artur Dziambor: Martwię się o szkoły
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE