Skandal w parafii pod Grudziadzem. Były proboszcz oskarżony o gwałt na ministrancie!

i

Autor: ZDJĘCIE ILUSTRACYJNE, FOT. SHUTTERTOCK Skandal w parafii pod Grudziadzem. Były proboszcz oskarżony o gwałt na ministrancie!

Szok!

Skandal w parafii pod Grudziądzem. Były proboszcz oskarżony o gwałt na ministrancie!

2023-02-10 16:39

Skandal w niewielkiej parafii pod Grudziądzem. Ksiądz Jacek W., do niedawna proboszcz pw. św. Jakuba Apostoła w Dąbrowce Królewskiej, usłyszał zarzuty gwałtu małoletniego! Duchowny został zatrzymany w czwartek, 9 lutego, a dzień później został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Chełmnie, gdzie usłyszał zarzuty. Grozi mu do 15 lat więzienia.

Ksiądz Jacek W. oskarżony o gwałt

Jako pierwsza o sprawie poinformowała „Gazeta Pomorska”. Ks. Jacek W. do niedawna był proboszczem w parafii pw. św. Jakuba Apostoła w Dąbrowce Królewskiej (pow. grudziądzki). W piątek, 10 lutego, w Prokuraturze Rejonowej w Chełmnie usłyszał zarzuty. - Chodzi o zgwałcenie małoletniego, seksualne wykorzystanie stosunku zależności nad małoletnim oraz seksualnego wykorzystania małoletniego i znęcenia się nad nim – przekazał „Gazecie Pomorskiej” Radosław Mync, zastępca prokuratora rejonowego w Chełmnie. - Czyn ma charakter czynu ciągłego. Miał trwać cztery lata. Ze względu na osobę - chodzi o zgwałcenie dziecka - czyn ten ma charakter gwałtu kwalifikowanego. Łączył się z psychicznym i fizycznym znęcaniem się, wykorzystaniem zależności - dodał prokurator.

Z ustaleń „Gazety Pomorskiej” wynika, że ks. Jacek W. miał dopuścić się gwałtu na małoletnim ministrancie, gdy jeszcze pełnił posługę jako wikary w parafii pw. św. Bartłomieja Apostoła w Unisławiu (pow. chełmiński). Duchowny jednak nie przyznaje się do winy i odmówił składania wyjaśnień.

Co ciekawe, zawiadomienie o gwałcie nie złożył ani pokrzywdzony, ani jego rodzice. Jak przekazała „Pomorska”, prokurator nie ujawnił źródła informacji o obrzydliwych czynach księdza, ale przyznał, że podczas przesłuchania, które poprzedziło zatrzymanie kas. Jacka W., pokrzywdzony opowiedział o całej sprawie i przyznał, że sam planował złożenie zawiadomienia o czynach duchownego.

Oskarżonemu o gwałt i wykorzystywanie seksualne księdzu grozi od 3 do 15 lat pozbawienia wolności.

Prokuratura bada sprawę

Z ustaleń „Pomorskiej” wynika, że chełmiński prokurator wystąpił do Sądu Rejonowego w Chełmnie o tymczasowy trzymiesięczny areszt dla zatrzymanego księdza. Co więcej, w miejscu zamieszkania ks. Jacka W. policja zabezpieczyła nośniki audio, video, pliki elektroniczne i laptopa. Będą one sprawdzane pod kątem przechowywania zabronionych treści.

Sonda
Czy Kościół skutecznie walczy z pedofilią?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany