Smutek na UKW w Bydgoszczy. Nie żyje dr Maciej Wilczyński

i

Autor: UKW, pixabay.com Smutek na UKW w Bydgoszczy. Nie żyje dr Maciej Wilczyński

Przykre informacje

Smutek na UKW w Bydgoszczy. Nie żyje dr Maciej Wilczyński

2022-09-13 9:36

Z Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy docierają bardzo przykre informacje. W piątek, 9 września zmarł dr Maciej Wilczyński, wieloletni pracownik uczelni.

Nie żyje dr Maciej Wilczyński, wieloletni pracownik UKW w Bydgoszczy

- Z wielkim smutkiem i żalem przyjęliśmy 9 września wiadomość o śmierci dr. Macieja Wilczyńskiego, wieloletniego pracownika Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy - przekazała w komunikacie bydgoska uczelnia. Dr Maciej Wilczyński pracował w Instytucie Inżynierii Materiałowej w Zakładzie Dydaktyki.

Zobacz: Żałoba na UKW w Bydgoszczy. Nie żyje prof. Elżbieta Laskowska

Dalsza część tekstu pod materiałem wideo

Mężczyzna wpadł do Brdy obok Opery Nova. Dramatyczna akcja ratunkowa

Dr Wilczyński pracę zawodową rozpoczął w ówczesnej Wyższej Szkole Pedagogicznej w 1994 r., której również był absolwentem na kierunku wychowanie techniczne. Tu przeszedł drogę naukową, aż do stopnia doktora nauk leśnych w zakresie drzewnictwa, który został mu nadany w SGGW w Warszawie w 2005 r.

- Był wyróżniającym się człowiekiem: sympatycznym, zawsze życzliwym i uczynnym, a przy tym bardzo skromnym. Cieszył się sympatią i szacunkiem studentów. Dla nas, pracowników Instytutu Inżynierii Materiałowej, był przede wszystkim serdecznym Kolegą i Przyjacielem - czytamy w komunikacie.

Sonda
Straciłaś/eś kogoś bliskiego?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany