Spowodował wypadek i próbował uciec! Szybko się okazało dlaczego!

2019-11-08 10:03 AG
Kompletnie pijany wjechał w dom, gdzie spała kobieta z trójką dzieci
Autor: Podkarpacka policja

Szubińscy policjanci po raz kolejny uniemożliwili dalszą jazdę kierowcom: ,,na podwójnym gazie” oraz z sądowym zakazem prowadzenia pojazdów. Kompletnie pijany mężczyzna spowodował wypadek i próbował uciec z miejsca zdarzenia. Na szczęście się mu to nie udało!

W środę o godzinie 17.30  dyżurny nakielskiej komendy otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym do jakiego doszło w miejscowości Rynarzewo na ul. Bydgoskiej. Na wskazanej ulicy, mercedes nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu pojazdowi kia, w wyniku czego doszło do zderzenia. Sprawca kolizji odjechał z miejsca zdarzenia. Kierowca pojazdu kia ruszył za mercedesem, równocześnie przekazując informację nakielskiemu dyżurnemu o swoim położeniu.

- Kierowca mercedesa nie zdołał uciec zbyt daleko, gdyż w pobliskich Małych Rudach został zatrzymany przez szubińskich patrolowców. Alkomat wykazał w jego organizmie ponad 3 promile alkoholu. Po sprawdzeniu personaliów kierowcy w policyjnych systemach wyszło, że 33-latek w ogóle nie powinien wsiadać za kierownicę, gdyż wyrokiem zabronił mu tego sąd - mówi mł. asp. Zofia Wrzeszcz z KPP w Nakle nad Notecią.

Kierowca niebawem usłyszy zarzuty za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości w okresie obowiązywania sądowego zakazu za co grozi mu kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. Ostateczne decyzje w sprawie należą do sądu.