Stypendia dla bydgoskich artystów przyznane!

2019-01-20 14:15
Stypendia dla artystów
Autor: UM Bydgoszcz Stypendia dla artystów

Twórcy 38 projektów artystycznych otrzymali łącznie aż pół miliona złotych stypendiów. Miejskie pieniądze pomogą wydać płyty, zorganizować spotkania z artystami czy wypromować książki bydgoskich autorów.

Wśród laureatów znalazło się 13 projektów muzycznych, jak wydanie płyt, czy koncerty, 12 książek bydgoskich twórców i kilkanaście imprez kulturalnych.

Pieniądze będą przeznaczone zarówno dla artystów, którzy od lat tworzą w Bydgoszczy, ale też i dla młodych, który dopiero stawiają pierwsze kroki i potrzebują wsparcia. Dla nas ważne jest, żeby te projekty miały szeroki zasięg, żeby były oryginalne i wnosiły coś ważnego i nowego. Rozstrzał wspartych pomysłów jest bardzo duży i możemy poszczycić się tym, że wspieramy bardzo różne dziedziny kultury - komentowała Maria Waszkiewicz, zastępca prezydenta Bydgoszczy.

Stypendium dostał m.in. bydgoski raper Bisz, który pracuje nad nową płytą.

Takie wsparcie finansowe pozwala artystom robić rzeczy, które są nieopłacalne finansowo. Super, że jest możliwość tworzenia projektów bezinteresownych, które nie przynoszą zysku, ale mają inną wartość - mówił Bisz

Artyści dostali do 6000 złotych na projekty realizowane w Polsce, lub do 15 000 złotych na projekty międzynarodowe.   

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE