Sukces policjantów z Bydgoszczy! Złodzieje samochodów wpadli na Podkarpaciu

2021-09-27 14:45
Sukces policjantów z Bydgoszczy! Złodzieje samochodów wpadli na Podkarpaciu
Autor: KWP w Bydgoszczy Sukces policjantów z Bydgoszczy! Złodzieje samochodów wpadli na Podkarpaciu

Kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy zatrzymali dwie osoby podejrzane o kradzieże pojazdów. Mężczyźni wpadli na gorącym uczynku w województwie podkarpackim. 41-latek kierował skradzioną hondą. - 35-latek vw golfem pilotował kolegę. Sprawę nadzoruje Prokuratura Okręgowa w Bydgoszczy. Decyzją sądu podejrzani zostali aresztowani na trzy miesiące - informuje kom. Przemysław Słomski z KWP w Bydgoszczy.

Sukces policjantów z Bydgoszczy! Złodzieje samochodów wpadli na Podkarpaciu

Do zdarzenia doszło w minionym tygodniu w środę (22.09.2021) wieczorem, wówczas policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Bydgoszczy prowadzili działania między innymi na terenie województwa podkarpackiego ukierunkowane na przeciwdziałanie zorganizowanych grup zajmujących się przestępczością samochodową. Około godziny 19:30 funkcjonariusze przystąpili do realizacji i w miejscowości Orły (woj. podkarpackie) zatrzymali dwie osoby do sprawy kradzieży pojazdu. Na stacji paliw zatrzymany został 41-latek, który prowadził skradzioną z terenu Iławy hondę. Mężczyzna na widok kryminalnych próbował odjechać. - Funkcjonariusze użyli pojazdu służbowego jako środka przymusu bezpośredniego. Uderzenie nieoznakowanego radiowozu doprowadziło do przewrócenia hondy na dach. Policjanci wyciągnęli 41-letniego kierowcę z auta, udzielili mu pomocy i zatrzymali - informuje kom. Przemysław Słomski z KWP w Bydgoszczy,

Czytaj też: Kujawsko-pomorskie: Osobówka wbiła się w drzewo! Dwie osoby w szpitalu [ZDJĘCIA]

- Drugą osobą zatrzymaną w tej sprawie jest 35-latek. Mężczyzna został namierzony nieopodal w vw golfie. Kryminalni zablokowali mu drogę. Ten natomiast zamknął się w aucie. Jeden z policjantów wybił szybę i wyciągnął podejrzewanego. 35-latek odpowiadał za pilotaż kradzionego pojazdu. Obaj zostali przewiezieni do Bydgoszczy, gdzie trafili do policyjnego aresztu - wyjaśnia komisarz Przemysław Słomski.

W miniony piątek (24.09.2021)  kryminalni doprowadzili zatrzymanych do Prokuratury Okręgowej w Bydgoszczy. Tam oskarżyciel na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawił im zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz sześć zarzutów związanych z kradzieżami i włamaniami do pojazdów różnych marek na terenie Polski. - Następnie prokurator wnioskował do sądu o ich tymczasowy areszt. Tego samego dnia sąd po zapoznaniu się z aktami sprawy aresztował podejrzanych na najbliższe trzy miesiące. Przestępstw dokonali w tzw. recydywie, w związku z czym może im grozić surowsza kara - podsumowuje policjant z Bydgoszczy.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - miasta@se.pl.

Sonda
Czy powinny być surowsze kary dla piratów drogowych?
Złodzieje wysadzili bankomat w banku na Karłowicach
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE