Świąteczna akcja przedsiębiorców na Starówce w Bydgoszczy

2020-11-28 6:00 eib
Świąteczna akcja przedsiębiorców na Starówce w Bydgoszczy
Autor: UM Bydgoszcz Świąteczna akcja przedsiębiorców na Starówce w Bydgoszczy

Bydgoscy przedsiębiorcy wyszli z inicjatywą świątecznej akcji: O! Choinka! Ratujemy Święta! Wspólnie organizują namiastkę świątecznego jarmarku. W trzy najbliższe weekendy: 27-29 listopada, 4-6 grudnia, 11-13 grudnia w godz. 10-18 zapraszają na świąteczne zakupy.

Bydgoskich przedsiębiorców w czasie pandemii mocno wspiera Menedżer Śródmieścia i Starego Miasta Maciej Bakalarczyk.- W tym trudnym okresie wielu walczy o przetrwanie. Jedną z takich branż jest handel w centrum. W przeciwieństwie do galerii handlowych, nadal możemy tutaj robić zakupy, a z racji mniejszej ilości ludzi mamy komfortowe warunki. Zbliżają się święta, więc jest okazja, by wybrać się na spacer po prezenty do centrum. Po drodze można zabrać coś na wynos z lokalnego gastro – zachęca.

Część bydgoskich przedsiębiorców zdecydowała się na zorganizowanie świątecznej akcji, która ma być namiastką bydgoskiego jarmarku. Ten organizowany przez nasze miasto zmienił formułę na wirtualną. Wkrótce szczegóły tej akcji.

Zobacz także: Bydgoszcz: Choinka z Borów Tucholskich stanęła na Starym Rynku [ZDJĘCIA]

Kupcy ze Starego Miasta zapraszają na świąteczny jarmark organizowany w trzy weekendy, w godz. 10-18: •    27-29  listopada•    4-6 grudnia •    11-13 grudnia

W inicjatywę włączyli się: - Muzeum Mydła i Historii Brudu - Długiej 13- Kawiarnię Parzymy Tutaj - ul. Długiej 61- Bistro Restauracja Katarynka - ul. Batorego 4Poza tym udzielać się będą:- Herbaciarnia Kawiarnia "ASIA" - ul. Długa 1- Manufaktura Słodyczy - Karmelowa Kraina Bydgoszcz - ul. Długa 31- Folkstar Bydgoszcz - ul. Mostowa 7 - Restauracja Apteka - ul. Niedźwiedzia 11 - Centrum Gier Pegaz - ul. Pod Blankami 6

To nie jedyna świąteczna inicjatywa przedsiębiorców w centrum miasta. Bydgoscy restauratorzy, właściciele kawiarni, sklepów i innych lokali postanowili, kolejny rok z rzędu, zadbać o świąteczny klimat w centrum miasta. Ich witryny zostaną udekorowane żywymi drzewkami, które w dniu dzisiejszym pojawiły się na Starym Rynku.

Świąteczna akcja przedsiębiorców na Starówce w Bydgoszczy
Autor: UM Bydgoszcz Świąteczna akcja przedsiębiorców na Starówce w Bydgoszczy
13-letnia Milenka powiesiła się w swoim domu